Sztuka za kocią karmę. Nietypowa wystawa na Wydziale Architektury

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Galeria 13. działająca na Wydziale Architektury PWr zaprasza na niezwykłą wystawę. Złożą się na nią prace malarskie, graficzne i fotograficzne podarowane przez artystów z kilku miast w Polsce. Każdą będzie można zabrać do domu w zamian za 10 kg suchej karmy dla kotów.

niesztuka_pomagac3.jpgKarma trafi później do grupy „Koty z Góralskiej” będącej częścią wrocławskiej Fundacji Fabryka Dobrych Działań. Grupę tworzą wolontariusze zajmujący się wolno żyjącymi kotami z ogródków działkowych przy ul. Góralskiej we Wrocławiu. Pod opieką mają stado ponad stu zwierząt, które badają, leczą, sterylizują, szukają dla nich domów, czasem pomagają odejść bez bólu, a przede wszystkim dbają o to, by koty miały co zjeść.

Aktualnie grupa prowadzi we Wrocławiu zbiórkę suchej karmy – potrzebnej w związku ze zbliżającymi się zimowymi miesiącami, gdy kotom trudniej jest samodzielnie zdobywać pożywienie.

Każdy, kto wybierze się na wernisaż w Galerii 13., będzie mógł wspomóc koty z Góralskiej, wymieniając 10 kg suchej karmy na jedną z prac prezentowanych na wystawie. Swoje obrazy, grafiki i fotografie przekazali artyści z Wrocławia, Warszawy, Krakowa i Częstochowy: Anna Halarewicz, Michał Szumiński, Dorota Skowrońska, Beata Trembecka, Maria Kuczara, Bartek Ninoveron Brudek, Artur Wawrzkiewicz, Izabela Kopica, Joanna Frątczak, Jakub Rotte, Aleksandra Kozioł Cała, Agnieszka Adamik – Futurama, Anna Jędrzejewska, Liliana Kilian-Rębisz.

Wystawa „Nie sztuką jest pomagać” 7 października o godz. 19 w Galerii 13. na Wydziale Architektury PWr przy ul. Prusa 53/55 (naprzeciwko Parku Tołpy). Jej organizatorką jest Karolina Mazurkiewicz, doktorantka W1.

lucy