Sukcesy sportowców z Wydziału Informatyki i Zarządzania

Data: 10.05.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Małgorzata Curyło należy do kadry narodowej w lekkoatletyce, a Filip Mijalski zdobył niedawno tytuł Mistrza Polski Seniorów w kick-boxingu. Obydwoje studiują na Wydziale Informatyki i Zarządzania PWr

m_curylo1.jpgSportowcy z powodzeniem łączą intensywne treningi z nauką. Małgorzata Curyło jest już na pierwszym roku studiów magisterskich na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem. - Przygodę ze sportem zaczęłam 9 lat temu w Miejskim Klubie Lekkoatletycznym w Toruniu, a teraz trenuję w klubie AZS-AWF Wrocław – mówi studentka. Dodaje, że specjalizuje się w dystansie 400 metrów.

Od 6 lat jest w kadrze narodowej, ma na swoim koncie złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów (Rieti 2013), srebro na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców (Talin 2015) w biegach sztafetowych 4x400m, a także kilka indywidualnych medali mistrzostw Polski.

Niedawno reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata Sztafet: IAAF World Relays w Nassau (Bahamy, 22-23 kwietnia 2017). Startowała w sztafecie mieszanej 4x400 m, w skład której wchodzą dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Ostatecznie jej drużyna zajęła w tej konkurencji 4. miejsce, przegrywając jedynie z takimi krajami jak Bahamy, Stany Zjednoczone i Jamajka, i ustanowiła najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki.

filip_mijalski_kickboxing2.jpgZ kolei Filip Mijalski jest studentem pierwszego roku studiów licencjackich na W8, pochodzi z Częstochowy. Kick-boxing trenuje od 8 lat. – Zacząłem w 6 klasie, na pierwszy trening poszedłem pod przymusem, bo rodzice chcieli, abym się gdzieś wyżył, nie mogli mnie znieść w domu – śmieje się student PWr.

Na ostatnich Mistrzostwach Polski Seniorów w kick-boxingu zdobył kolejny złoty medal, zwyciężył w kategorii do 69 kg. – To jest już mój trzeci tytuł Mistrza Polski, z czego dwa w kategorii senior – mówi Filip. W 2015 roku reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy w Hiszpanii. Przegrał jednak w walce eliminacyjnej i stracił szansę na medal. Student przyznaje, że odkąd rozpoczął studia, musiał trochę ograniczyć ilość treningów. - W tym momencie wolę skupić się na nauce, a o sporcie myśleć przy okazji – dodaje. Filip startuje barwach macierzystego klubu z Częstochowy - KSW Start.

O innych sportowych sukcesach naszych studentów można poczytać na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.