Stypendia NCN dla naszych młodych naukowców

Data: 26.07.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Trzech młodych badaczy z Politechniki Wrocławskiej otrzymało stypendia Narodowego Centrum Nauki w ramach piątej edycji konkursu Etiuda. Na realizację swoich projektów otrzymają w sumie blisko 300 tys. zł

Etiuda to konkurs na stypendia doktorskie, skierowany do osób przygotowujących rozprawę doktorską. Laureaci otrzymają 4,5 tys. zł miesięcznie, a także odbędą staż w wybranym przez siebie zagranicznym ośrodku naukowym.

Granty zostały przyznane w trzech kategoriach – nauki o życiu, nauki humanistyczne oraz nauki ścisłe i techniczne. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 389 wniosków, a dofinansowanie w łącznej wysokości niemal 10 mln zł uzyskało 97 projektów.

Wśród laureatów znalazło się trzech doktorantów z Politechniki Wrocławskiej:

• Szymon Zelewski (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), „Spektroskopia fotoakustyczna kryształów van der Waalsa oraz struktur o kontrolowanej ilości warstw”, stypendium w wysokości 116 940 zł;
  • Maciej Kowalczyk (Wydział Elektroniki), „Generacja ultrakrótkich impulsów laserowych w zakresie spektralnym 1 um z wykorzystaniem niskowymiarowych nasycalnych absorberów”, stypendium w wysokości 90 568 zł;
  • Michał Placek (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), „Analiza biosygnałów w połączonej dziedzinie czasu i częstotliwości”, stypendium w wysokości 89 481 zł.

Pełną listę zakwalifikowanych projektów można znaleźć na stronie NCN.

mic