Studentka Wydziału Inżynierii Środowiska medalistką Uniwersjady w Tajpej

Data: 23.08.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Barbara Rutz, która na co dzień studiuje na Politechnice Wrocławskiej, zdobyła wraz z koleżankami brązowy medal w szpadzie na Letniej Uniwersjadzie w Tajpej.  W decydującym pojedynku Polki pokonały Francuzki 45:36

W stolicy Tajwanu trwa 29. Letnia Uniwersjada. W zawodach bierze udział akademicka reprezentacja Polski, w składzie której znalazło się pięć osób studiujących na PWr.

barbara_rutz2.jpgW turnieju drużynowym szpadzistek w barwach reprezentacji kraju wystąpiła Barbara Rutz. Studentka Wydziału Inżynierii Środowiska wraz z koleżankami pokonały w 1/8 finału Estonię (45:40), a w ćwierćfinale reprezentantki Rosji (41:40). W walce o finał Polki uległy Ukrainkom (38:45), ale w starciu o brązowy medal nie dały szans Francuzkom, zwyciężając zdecydowanie 45:36. Spory udział w sukcesie miała nasza studentka.

W turnieju indywidualnym Barbarze Rutz nie poszło już tak dobrze. Swoją przygodę zakończyła w pierwszej rundzie po porażce 11:15 z Japonką Eri Shiraishi.

Spośród innych reprezentantów Politechniki Wrocławskiej należy wyróżnić Urszulę Hofman z Wydziału Informatyki i Zarządzania, która w rywalizacji judoczek do 70 kg pokonała Lorenę Podelenczki z Rumunii (przez Wazari). Niestety w walce o strefę medalową przegrała z Brazylijką Barbarą Chianca Timo (przez Ippon). Miała jeszcze szansę wywalczyć brązowy krążek, ale w turnieju repasażowym uległa Caroli Aissoni z Włoch.

Ponadto w turnieju łuczników wystartował Adam Jurzak z Wydziału Elektroniki (porażka w pierwszej rundzie z Czechem Michalem Hlahulkiem 121:131), a w zmaganiach szpadzistów Daniel Marcol z Wydziału Elektrycznego (lepszy od niego o 4 trafienia okazał się Bradley Johnston Leyer z Kostaryki).

Uniwersjada w Tajpej potrwa do 30 sierpnia. Z reprezentantów Politechniki Wrocławskiej na starcie zobaczymy jeszcze golfistę Jana Szałagana (Wydział Informatyki i Zarządzania).

*fot. mat. sport.tvp.pl

ach