TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Student PWr wśród mistrzów kierownicy

Data: 20.12.2016 Kategoria: aktywność studencka, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Damian Lempart, student Wydziału Techniczno-Inżynieryjnego PWr, odebrał puchar za zdobycie tytułu wicemistrza Polski w wyścigach samochodowych w klasie D4-2000 w sezonie 2016. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego, która odbyła się w Warszawie

Dla naszego student, na co dzień reprezentującego barwy klubu TMSM Sparta Wrocław, był to debiutancki sezon, w którym startował w BMW E36 w zespole MMM Racing. 

gala_pzm_w_warszawie.jpg– Odebrać swój pierwszy tytuł w pierwszym sezonie startów to niesamowite i wyjątkowe uczucie. Cieszę się ze zdobytego trofeum, zwłaszcza że w całym zespole kompletnie nie mieliśmy aż takich oczekiwań. Jednak od momentu, kiedy nadarzyła się okazja na sukces w całym cyklu, do końca walczyliśmy o jak najlepsze rezultaty – mówi Lempart.

Młody kierowca swój puchar odbierał wraz z takimi zawodnikami jak Jakub Brzeziński, Kajetan Kajetanowicz czy Wojciech Chuchała, którzy zostali wyróżnieni w swoich dyscyplinach (rajdy) oraz poszczególnych kategoriach. Obecnie Lempart pracuje nad jeszcze większa liczbą startów w sezonie 2017, wliczając w to również zagraniczne zmagania.

– W sezonie 2017 zamierzam walczyć co najmniej o tytuł mistrzowski. Dziękuję całemu zespołowi MMM Racing za możliwość wspólnych startów oraz Fundacjom im. Jolanty i Leszka Czarneckich oraz im. Lesława A. Pagi za wsparcie i zaufanie. Obiecuję dać z siebie jeszcze więcej w przyszłości – podkreślił Lempart.

Warto dodać, że student łączy swoją pasję z nauką na Politechnice oraz pracą w PWr Racing Team jako kierowca testowy.

mic

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję