TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Studenckie aplikacje na zamówienie. Za nami V Konferencja Projektów Zespołowych

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

System wspomagający prowadzenie budżetu domowego, urządzenie wspierające trening sportowy i system do sterowania oświetleniem w pomieszczeniu – to najlepsze projekty zaliczeniowe stworzone przez studentów Wydziału Elektroniki 

kzp_2017_1.jpgNa zorganizowanej już po raz piąty Konferencji Projektów Zespołowych studenci ostatnich roczników studiów inżynierskich Elektroniki prezentowali swoje wynalazki, aplikacje i programy. Były to prace zaliczeniowe realizowane w kilkuosobowych grupach. Powstały one zgodnie z propozycjami firm współpracujących z wydziałem, takich jak Nokia, Comarch, Tieto, Credit Suisse, Capgemini, Naturaily czy PGS Software. W sumie pokazano efekty pracy 26 zespołów z różnych obszarów tematycznych.  

Jury złożone z przedstawicieli firm i pracowników Politechniki Wrocławskiej w kategorii najlepszego projektu informatycznego wyróżniło „System wspomagający prowadzenie budżetu domowego”. – To aplikacja, która pozwala na przetwarzanie informacji z paragonów sklepowych do postaci cyfrowej, a następnie na dalsze analizowanie wydatków w odpowiednim programie internetowym  – wyjaśnia Adrian Tomczyk, jeden z współautorów pomysłu. Dr Robert Muszyński, który nadzorował pracę komisji, podkreślił wysoki poziom prezentacji wyróżnionej aplikacji i jej duży potencjał.

W kategorii projektu sprzętowego wyróżniono urządzenie wspierające trening sportowy do bezinwazyjnego monitorowania poziomu kwasu mlekowego we krwi. - Jest to jeden parametrów pojawiających się podczas wysiłku – czytamy w opisie projektu.  Mechanizm zaproponowany przez studentów składa się z kamery, diody LED/laserowej i mikrokomputera lub telefonu komórkowego. – Chodzi o sprawdzanie poziomu mleczanu bez konieczności pobierania próbki krwi – wyjaśniają studenci. 

kzp_2017_6.jpgNagroda publiczności przypadła autorom projektu „Smart Lighting system”. Stworzyli oni aplikację do sterowania oświetleniem w pomieszczeniu uwzględniającą dopływ światła naturalnego. 

Podczas konferencji, która odbyła się 26 czerwca w Strefie Kultury Studenckiej, zaprezentowano także m.in. sprytny pojemnik na materiały przeznaczone do recyklingu, stację pogodową z detektorem smogu, mobilny punkt kontroli jakości powietrza, narzędzie do jednoczesnego zarządzania aukcjami w wielu serwisach, rowerowego pilota czy też system do monitorowania wolnych miejsc na parkingu.    

Więcej informacji i dokładny opis projektów można znaleźć na stronie konferencji.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję