Studenci zorganizowali słodkie Mikołajki

Data: 06.12.2017 Kategoria: aktywność studencka, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Świąteczna atmosfera zapanowała dziś na Politechnice dzięki mikołajkowym imprezom, organizowanym przez naszych studentów. W holu gmachu głównego słychać było kolędy, a na kampusie zaroiło się od rozdających słodycze elfów i reniferów

20171206_093753.jpgJako pierwsi świętowanie rozpoczęli studenci z samorządu Wydziału Chemicznego. W czasie akcji „Mikołajki z W3”, która odbywała się w holu budynku C-6, można było spróbować własnoręcznie upieczonych ciast i babeczek czy też zrobić zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

- Przygotowaliśmy też konkursy. Jedną z nagród jest vip-owska wejściówka do dziekanatu - mówili Karolina Kolbusz i Adrian Kowaliński z samorządu W3. - Warto będzie z niej skorzystać w okresie największych kolejek.

Chemiczne Mikołajki były połączone ze akcją „Daj Słodziaka dla Dzieciaka!”. W czasie zbiórki, oprócz słodkości, studenci przyjmowali zabawki, artykuły papiernicze i pomoce szkolne. W projekcie uczestniczyły także Wydziały: Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Architektury, Elektroniki oraz Inżynierii i Środowiska. Podarunki trafią dla podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka nr 1 i 4 we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Siemacha Spot 24/7.

24879244_1936342553047340_231034093_o.jpgŚwiątecznie było również w budynku B-4, gdzie imprezę organizował samorząd Wydziału Mechanicznego we współpracy z Santander Universidades Polska. Studentki i studenci w strojach Mikołajów lub pluszowych rogach reniferów rozdawali słodycze, malowali bombki oraz - co jest już tradycją - zaprosili na wyjątkowy koncert. Świąteczne piosenki i kolędy zagrał Band W10, który tworzą Wiktoria, Kuba, Michał, Jasiek, Wiktor i Paweł, a szlagierów „Z kopyta kulig rwie” czy „We Wish You a Merry Christmas” wysłuchał m.in. goszczący na spotkaniu dr Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich.

Magię świąt można było poczuć także w naszym Geocentrum. Samorząd Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii przygotował pierniki, świąteczną muzykę oraz mnóstwo gier planszowych. W Strefie kultury Studenckiej natomiast obiady wydawały panie w mikołajowych czapeczkach.

To nie koniec atrakcji na dziś. O godz. 17 samorząd Wydziału Inżynierii Środowiska zaprasza na „Mikołajkowe łyżwy z W7!”. Na Pergoli uczestników spotkania przywita - jak zapowiadają organizatorzy - „starszy, siwy Pan z zastępem swoich reniferów”.

asz