TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Studenci zaprojektują i wykonają meble z papieru

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Na Politechnice Wrocławskiej rozpoczęła się  II Letnia Szkoła Architektury. Studenci projektują i budują prototypy mebli służących do pracy i wypoczynku.  Jako podstawowy budulec wykorzystują papier i drewno

sso1.jpgZajęcia potrwają do 26 lipca. Uczestniczy w nich 25 studentów naszej uczelni. Opiekunami merytorycznymi LSA są:  dr inż. arch. Marcel Bilow z Uniwersytetu Technicznego w Delft Architektury TU Delft oraz doktorant Jerzy Łątka z Wydziału Architektury PWr. Obydwaj prowadzący mają duże doświadczenie w prototypowaniu i realizacji innowacyjnych rozwiązań w konstrukcjach architektonicznych. Motywem przewodnim tegorocznej edycji kursu jest „Work&Chill” (w ubiegłym roku były to moduły mieszkalne tzw. „living unit”). 

- Work&Chill oznacza miejsca, w których można przysiąść, położyć się, zrelaksować, porozmawiać z kolegami, ale też popracować w grupach lub indywidualnie, poczytać, zjeść czy podjąć inne aktywności, które mają miejsca w szkołach, uczelniach czy biurach – wyjaśnia Jerzy Łątka. 

Uczestniczy szkoły najpierw biorą udział w warsztatach (do 17 lipca), podczas których przygotowują własne pomysły związane tematem. Potem je prezentują i na bazie przedstawionych propozycji dzielą się na grupy, w których opracowują projekty koncepcyjne i wykonawcze wraz z wykazem materiałów i planem realizacji. Według założeń  prowadzących projekty studenckie powinny spełniać takie kryteria jak: innowacyjność, mobilność, modułowość, wygoda i niska cena. – Meble mają być odpowiedzią na potrzeby zhumanizowania i polepszenia jakości środowiska pracy, liczymy na rozwiązania niestandardowe, przekraczające granice, ale realne do wykonania – dodaje Jerzy Łątka.

sso3.jpgW kolejnym etapie, który potrwa do 26 lipca, muszą samodzielnie wykonać projekty. Będą pracować w hali Zajezdni Dąbie przy ul. Wróblewskiego. Do dyspozycji dostaną specjalistyczne narzędzia. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać opiekunowie. Każda z grup finalnie przygotuje prototyp w skali 1:1. Organizatorzy podkreślają, że taka forma zajęć pozwala przeprowadzić studentów przez pełną ścieżkę projektową, czyli od pomysłu do realizacji. 

Więcej o Letniej Szkole Architektury 2017 można poczytać na stronie internetowej kursu.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję