Zapraszamy na Dzień Wydziału Architektury do Kalejdoskopu

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Twórczy piknik przed Muzeum Architektury przygotowują studenci z W1. W ten sposób chcą pokazać, jak wygląda nauka na ich wydziale, ale też wesprzeć swoją ciężko chorą koleżankę

dwa03.jpgDzień Wydziału Architektury rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do późnych godzin wieczornych. W programie imprezy przewidziano wiele atrakcji skierowanych do dużych i małych.

Przed budynkiem muzeum, w Kalejdoskopie, studenci z kół naukowych będą prowadzić różne warsztaty, m.in. konstrukcji origami, czerpania papieru, budowanie wypoczywników, czyli siedzisk z tektury. O pełnych godzinach będzie można wysłuchać krótkich wykładów o różnych aspektach architektury - podwodnej, amortyzacyjnej , niebezpiecznych miejsc. Studenci zapraszają też na spacer po Wrocławiu z opowieściami o ciekawych budynkach Starego Miasta (wycieczki ruszają spod muzeum o godzinie 14.30 i 16.30).

– Idea zorganizowania Dni Wydziału Architektury wzięła się stąd, że chcieliśmy pomóc naszej koleżance Anastazji. Zachorowała ona na nowotwór płuc i musi poddać się bardzo drogiemu leczeniu za granicą – mówi Agnieszka Stolarczyk z samorządu studenckiego W1. –  Naszą zbiórkę można wesprzeć kupując prace wykonane przez studentów architektury, które będziemy prezentować w Archiboxie. Liczymy, że nikt nie przejdzie obojętnie wobec tej akcji  – dodaje.

– Zapraszamy wszystkich sympatyków architektury, z pobliskiej galerii handlowej czy rynku jest do nas zaledwie kilka kroków – zachęca dr Jerzy Łątka z W1. – Cieszymy się, że udało się przygotować takie wydarzenie, które pokazuje zaangażowanie studentów i naszą współpracę z Muzeum Architektury – ocenia dr Łątka.

dwa01.jpg

W opracowanie programu imprezy zaangażował się samorząd studencki W1 i koła naukowe: Humanizacja Środowiska Miejskiego, Cardo, Archist i Warsztat. Więcej o wydarzeniu na profilu facebookowym Dnia Wydziału Architektury.