Studenci z zagranicy poznają Politechnikę

Data: 19.02.2018 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca międzynarodowa

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ponad 250 zagranicznych studentów rozpocznie w semestrze letnim naukę na Politechnice Wrocławskiej. W poniedziałek, podczas „Dni Wstępnych” poznawali uczelnię, kampus oraz ofertę kół naukowych działających na PWr

dni_otwarte_dla_zagranicznych_studentow_4.jpgW sumie na pełnym cyklu studiów naukę rozpocznie ponad 100 osób. Dodatkowo prawie 160 studentów przyjechało do Wrocławia w ramach programu Erasmus+. Najwięcej młodych ludzi pochodzi z Turcji, Francji, Portugalii i Hiszpanii, ale mamy również gości z Wietnamu, Albanii, Kazachstanu, Chin, Brazylii, Korei czy Meksyku.

– Bardzo się cieszymy, że tyle osób wybrało Politechnikę Wrocławską. Dla wielu z was to pierwszy pobyt w Polsce, dlatego postaramy się, żeby wizyta była bardzo udana. Zależy nam, żebyście po powrocie dobrze wspominali pobyt na naszej uczelni i zachęcali swoich znajomych do przyjazdu do Wrocławia – powiedział prof. Andrzej Trochimczuk, prorektor ds. badań naukowych i umiędzynarodowienia PWr.

W trakcie „Dni wstępnych” nasi nowi słuchacze mogli m.in. zobaczyć film informacyjny o Politechnice, obejrzeć specjalne prezentacje przygotowane przez uczelniane jednostki oraz swoich kolegów z kół naukowych i organizacji studenckich, a także zapoznać się z ofertą Biblioteki PWr.

Obecnie na naszej uczelni studiuje ponad 800 obcokrajowców. Najwięcej pochodzi z Ukrainy, Indii i Białorusi. W tym gronie ponad 230 osób to uczestnicy programu wymiany studenckiej, których najliczniej reprezentują mieszkańcy Hiszpanii i Turcji.

Zapytaliśmy nowych studentów PWr, dlaczego zdecydowali się studiować na naszej uczelni:

sergio_esp.jpgSergio Gonzales Repis z Hiszpanii – Mieszkam w Walencji, a do Polski przyjechałem pierwszy raz. Na Politechnice Wrocławskiej będę się uczył na Wydziale Mechanicznym, a razem ze mną jest jeszcze dwóch kolegów. Jesteśmy tu od kilku dni i miasto bardzo nam się podoba, choć jest trochę zimno, w Hiszpanii nie mamy oczywiście takich temperatur. Politechnikę Wrocławską wybrałem, bo słyszałem dużo dobrego o tej uczelni, od znajomych, którzy byli tutaj na wcześniejszych wymianach.

salma_fra.jpgSalma Alouach z Francji – Wybrałam Politechnikę Wrocławską, bo wiem, że to jedna z najlepszych uczelni w Polsce. Nigdy wcześniej nie byłem ani we Wrocławiu, ani w Polsce, ale zawsze byłam ciekawa tej części Europy. Przyleciałam tutaj w walentynki i jak na razie bardzo mi się podoba. Podczas spaceru po Starym Mieście dowiedziałam się o bogatej historii miasta, które w przeszłości było też czeskie i niemieckie. W weekend uczestniczyłam w imprezie ESN Politechnika Wrocławska. W ramach programu Erasmus będę we Wrocławiu studiować na Wydziale Elektroniki.

ashhwini_ind.jpgNallayagari Ashwini Reddy z Indii – Do Polski przyjechałam z czterema przyjaciółmi, a na Politechnice Wrocławskiej będę studiowała na Wydziale Chemicznym. Przygotowując się do wyjazdu musieliśmy najpierw wybrać kraj, a dopiero później konkretną uczelnię. Zdecydowałam się na Wrocław, bo oferowany przez uczelnię kierunek studiów, był bardzo zbliżony, do tego, czego uczyłam się w Indiach. Jestem tu krótko, ale miasto wydaje się miłe i przyjazne. Sama uczelnia też mi się podoba, wydaje się być przyjazna studentom, bo wszystkie najważniejsze miejsca są blisko siebie.

dilma_por2_edited.jpgDilma Horois z Portugalii – Na Politechnice Wrocławskiej będę studiowała inżynierię komputerową. Przyjechałam sama, a przygotowując się do wyjazdu nie miałam żadnych problemów z załatwieniem formalności. Jestem tu krótko i dopiero poznaję miasto oraz uczelnię, która jest dużo większa od mojej macierzystej szkoły. Wrocław bardzo różni się od tego, do czego przyzwyczaiłam się w Portugalii, jest przede wszystkim dużo zimniej.

david_fra.jpgDavid z Francji – To moja pierwsza wizyta w Polsce. We Wrocławiu jestem od czterech dni i zdążyłem już zobaczyć trochę miasta. Na Politechnice Wrocławskiej będę się uczył na Wydziale Elektroniki. Uczelnia robi ogromne wrażenie. Wiem, że studiuje tutaj ponad 20 tys. osób, a na mojej uczelni we Francji uczy się ok. 2 tys. studentów. Zdecydowałem się na Politechnikę, bo nasze uczelnie wiąże umowa partnerska, ale słyszałem też o niej bardzo dużo dobrego od moich znajomych.