TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Studenci z Wydziału Architektury nagrodzeni w konkursie „Zmień wizję w projekt”

Data: 07.10.2016 Kategoria: aktywność studencka, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Projekt samotni na Połoninie Caryńskiej zwyciężył w studenckiej edycji konkursu „Zmień wizję w projekt” organizowanego przez firmę Rockwool Polska. Autorzy projektu są absolwentami Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej

samotnia2.jpgZadaniem uczestników piątej edycji konkursu było zaprojektowanie budynku, który połączy w sobie design i ekologię,  a także bezpieczeństwo pożarowe lub komfort. Do tej pory organizator, firma Rockwool Polska, zapraszał do udziału dyplomowanych architektów i projektantów. W tym roku otworzył konkurs także dla studentów architektury.

W studenckiej kategorii jury postanowiło nagrodzić pięć prac i wyróżnić  pięć innych. Pierwsze miejsce i 10 tys. zł zdobyła Katarzyna Śleboda wspólnie z Dominiką Bińkowską i Patrykiem Kuszem z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej za pracę „Z Małej Rawki do Koliby”. Studenci zaprojektowali bieszczadzką samotnię na trasie między schroniskami Pod Małą Rawką i Koliba. Przewidzieli w niej m.in. kilka wariantów przewietrzania i zaproponowali zastosowanie tynku glinianego i posadzki z polepy. Ich projekt zakłada powrót do natury i tradycyjnych rozwiązań. Członek jury prof. Marian Fikus z Politechniki Poznańskiej w uzasadnieniu wyboru podkreślał: „Projekt wyróżnia minimalistyczna forma – prosty obiekt, pełniący istotną funkcję, który może w prosty sposób wkomponować się w różnorodne otoczenie. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które z powodzeniem można zastosować od Bałtyku do Tatr. Na uwagę zasługuje też fakt wykorzystania w tej nieskomplikowanej bryle naturalnych materiałów oraz licznych rozwiązań proekologicznych”.

praca_zmien.jpgNagrodę (w wysokości 2,5 tys. zł) przyznano także innej studentce Politechniki Wrocławskiej – Zuzannie Norkiewicz za pracę „Dom nad jeziorem”, a nasze reprezentantki znalazły się również w gronie wyróżnionych. Katarzynę Kacik, Aleksandrę Poprawę i Aleksandrę Przybyłę doceniono za „Łącznik-inkubator rozwoju aktywności studenckiej”.

Szczegółowe wyniki konkursu na stronie organizatora.

lucy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję