Studenci PWr w finale konkursu POTENCJOmetr

Data: 06.11.2017 Kategoria: aktywność studencka, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Trzy projekty, w które są zaangażowani studenci Politechniki Wrocławskiej, znalazły się w finale ogólnopolskiego konkursu POTENCJOmetr. W weekend uczestnicy szkolili się z umiejętności prowadzenia prezentacji i metody design thinking. Zwycięzców poznamy 18 listopada.

Konkurs organizuje Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej „Klatrat”, a współfinansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za dwa tygodnie spośród dziesięciu finalistów zostanie wybrany najlepszy interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym, realizowany przez studenckie koła naukowe.

O nagrody walczą m.in. studenci Politechniki Wrocławskiej. W finałowej dziesiątce znalazło się Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych ze swoim Lekkim Motocyklem Elektrycznym Falcon, Akademicki Klub Lotniczy PWr z projektem bezzałogowego transportu powietrznego dla potrzeb medycznych oraz Bartłomiej Ziętek z koła naukowego WSAG z PWr wspólnie z Dawidem Przystupskim ze Studenckiego Koła Naukowego „Biologia Komórki Nowotworowej” z wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego z projektem „Sky is no limit”.

W sobotę 18 listopada studenci będą prezentować swoje projekty w Warszawie. Każde z kół będzie miało pięć minut na przedstawienie zespołu i projektu oraz możliwości jego wdrożenia. Jurorzy wezmą pod uwagę innowacyjność i kreatywność projektu, jego unikalność i potencjał rynkowy, a także doświadczenie zespołu projektowego w kontekście planowanego przedsięwzięcia.

Główną nagrodą w konkursie jest udział członków koła w pięciodniowej wizycie studyjnej w Izraelu (o wartości 15 tys. zł). Laureaci drugiego miejsca zyskają nagrody rzeczowe o wartości trzech tysięcy złotych, a za trzecie miejsce nagrody wartości tysiąca zł.

Lista wszystkich finalistów i szczegółowe informacje o konkursie tutaj.

lucy