Studenci PWr chcą zebrać 50 tys. dla dzieci. Wyruszą starym autem do Hiszpanii

Data: 08.08.2017 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

We wrześniu drużyna powołana przez naszego doktoranta z Wydziału Informatyki i Zarządzania weźmie udział w rajdzie charytatywnym Złombol 2017.  Ekipa starym Polonezem Caro pojedzie  do Kraju Basków, przy okazji będzie zbierać pieniądze dla dzieci z domów dziecka

zlombol_ckm_dla_dzieci4.jpgUczestnicy akcji to Radosław Czahajda (doktorant), Jakub Krzemiński – student Wydziały Elektroniki oraz Michał Jakubowski z Politechniki Łódzkiej. Postanowili oni wykorzystać  swoje umiejętności organizatorskie zdobyte w organizacjach studenckich i dołączyć do corocznego rajdu dla pasjonatów motoryzacji.

Złombol organizowany jest od 2007 roku. Mogą w nim wystartować tylko samochody konstrukcji i produkcji któregoś z krajów byłego bloku wschodniego (m.in. żuki, fiaty, skody, tarpany, syreny, warszawy, polonezy, nyski itp.)  W ramach akcji wszyscy zbierają fundusze dla potrzebujących dzieci. W tegorocznej edycji startuje 500 zespołów.

Drużyna z udziałem naszych studentów przygotowała specjalną ofertę dla firm, które zechcą wesprzeć zbiórkę . Zachęcają także wszystkich obserwatorów i sympatyków rajdu  do wpłacania pieniędzy na ten szczytny cel. Szczegóły na stronie internetowej akcji.

W trasę ekipa wyruszy 2 września z Katowic, z parkingu niedaleko Spodka. Na profilu facebookowym wydarzenia będzie można śledzić na bieżąco ich podróż.  Do celu dotrą 6 września.