TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Studenci KoNaR-u na międzynarodowych zawodach robotów w Bukareszcie

Data: 02.11.2017 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Szesnaście robotów zabiorą ze sobą członkowie Koła Naukowego Robotyków KoNaR na zawody Robochallenge 2017, które 4-5 listopada odbędą się w Bukareszcie. Opracowane przez naszych studentów maszyny będą rywalizować w pięciu konkurencjach

druzyna_konar_przed_wyjazdem_do_rumunii.jpgZawody są organizowane przez ETTI ROBOCHALLENGE na University Politehnika of Bucharest już po raz dziesiąty i mogą w nich uczestniczyć zarówno początkujący jak i doświadczeni konstruktorzy. Dla wszystkich zawodników jest to przede wszystkim szansa na praktyczne wykorzystanie wiedzy, którą zdobywają podczas studiów.

Nasi studenci w Bukareszcie wystartują po raz pierwszy i wystawią 16 robotów w pięciu kategoriach:

  • MiniSumo, MicroSumo – w tych konkurencjach roboty rywalizują w walkach jeden na jednego. Celem jest zepchnięcie przeciwnika z okrągłego ringu zwanego dohyo. Dodawane do nazwy konkurencji Mega, Mini, Micro i Nano informują o ograniczeniu w rozmiarze, wadze i dodatkowych ulepszeniach robota.

  • Line Follower – założeniem tego typu konkurencji jest jak najszybsze przejechanie trasy wyznaczonej przez czarną linię na białym podłożu.

  • Line Follower Enhanced – roboty mają za zadanie przejechać w jak najkrótszym czasie trasę, która wzbogacona jest o przeszkody takie jak: pochylnia, huśtawka, cegła umieszczona na linii, przerwana linia itp.

  • Freestyle – w tej konkurencji biorą udział konstrukcje niekwalifikujące się do żadnej z pozostałych konkurencji turniejowych. Wśród nich można znaleźć manipulatory, roboty balansujące, roboty zbudowane na kształt znanych robotów z filmów itp. Konstrukcje są oceniane przez jury.

Na zawody do Rumunii pojedzie ośmiu naszych młodych konstruktorów.

Warto przypomnieć, że podczas turnieju Robot Challenge 2017, który odbyły się w Pekinie, studenci Koła Naukowego Robotyków KoNaR wywalczyli złoty i srebrny medal. W stolicy Chin wystartowało 1316 robotów z 26 krajów świata, a rywalizacja toczyła się w 15 konkurencjach.

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję