Solidarni z Białorusią

Data: 30.09.2020 Kategoria: komunikaty

W wyjątkowym dla uczelni momencie, jakim jest inauguracja roku akademickiego, nie zapominamy o narodzie białoruskim, który walczy o demokrację. Jesteśmy z Wami!

solidarni_bialorus_fb.jpg- Wyrażamy nasz szacunek i solidarność z Białorusinami – mówi rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Arkadiusz Wójs. – Drogie Studentki i Studenci z Białorusi pamiętajcie, że możecie liczyć na nasze wsparcie i pomoc.

Przypominamy, że w związku z sytuacją na Białorusi, pochodzący stamtąd studenci Politechniki Wrocławskiej mogą starać się o pomoc finansową. Wnioski w tej sprawie należy kierować do Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów.

- Jestem pełna podziwu dla odwagi białoruskiego społeczeństwa, szczególnie dla kobiet i młodych ludzi, w tym studentek i studentów - dodaje pełnomocniczka rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji prof. Karolina Jaklewicz. - Przezwyciężyliście lęk, którym próbowano Was pokonać. Walczycie o wartości fundamentalne - wolność, równość, sprawiedliwość, praworządność - o wartości, które są podstawą europejskiej wspólnoty, walczycie więc nie tylko w swoim imieniu, ale w imieniu wszystkich wolnych społeczeństw.