Ścigali się na regatach w San Sebastian

Data: 18.10.2016 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Nasi sportowcy wzięli udział w regatach akademickich organizowanych przez Uniwersytet Kraju Basków. W San Sebastian wystartowały żeńska czwórka i męska ósemka

osemka_pwr_san_sebastian.jpgPolitechniczni wioślarze zdobyli drugie miejsce, a wioślarki w finale były czwarte. Zawody zorganizowano na rzece  Urmea. W eliminacjach ścigano się na dystansie 2500 metrów, finał na odcinku 600 metrów. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu – ocenia  Sebastian Łanda z ósemki PWr. – Płynęliśmy w nowym składzie, z którym na wodzie byliśmy tak naprawdę dopiero czwarty raz. Trudniej nam się ścigało, bo nie startowaliśmy na naszej łódce,  tylko na sprzęcie, który dali nam gospodarze. Ale i tak w finale zabrakło nam bardzo niewiele do zwycięstwa.

Studenci podkreślają, że byli oczarowani gościnnością Basków. – Przyjęli nas bardzo serdecznie. Podziwiali nas, że zdecydowaliśmy się przyjechać taki kawał drogi samochodem. Zapewnili nam świetne warunki. Szkoda tylko, że nie udało im się załatwić lepszej pogody na regaty. Trafiliśmy na deszcz – śmieje się  wioślarz.

Nasi wioślarze praktycznie zakończyli już sezon na wodzie i teraz zaczynają ostre treningi na ergometrach. Już 18 września będą tę dyscyplinę promować  wśród młodzieży w Jelczu Laskowicach. – A potem zamykamy się na sali treningowej w H-14 i intensywnie trenujemy przed rozgrywkami akademickimi – zapowiada Sebastian Łanda.

Do San Sebastian pojechała żeńska drużyna w składzie: Marcelina Sosnowska (sterniczka), Katarzyna Dudek, Karolina Warywoda, Karolina Bil i Daria Awaria. Skład męskiej ósemki to: Mariusz Kozioł (sternik), Sebastian Łanda, Jakub Łanda, Kamil Zygmunt, Przemysław Kędziora, Adrian Wiktorek, Damian Lichaczewski, Maciej Jasiński i Krzysztof Rokita.

ISZ