Ruszyła rekrutacja do Akademickiego Radia Luz

Data: 16.10.2017 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wraz ze startem nowego roku akademickiego Radio Luz otwiera swoje drzwi dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w mediach i technice radiowej. Rekrutacja jest otwarta dla studentów ze wszystkich wrocławskich uczelni

Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 października. Od kandydatów nie jest wymagane jakiekolwiek doświadczenie, a rekrutacja będzie prowadzona do wszystkich radiowych redakcji i działów, a więc do muzycznej, kultury, informacyjno-publicystycznej (newsroom), sportowej oraz do działu promocji i techniki.

– W przypadku studentów Politechniki Wrocławskiej, szczególnie liczymy na wsparcie działu technicznego. W radiu zdobędziecie doświadczenie, które jest bardzo przydatne na rynku pracy. Sprzęt, na którym pracujemy, jest używany również w mediach komercyjnych na całym świecie. Poza tym stwarzamy przestrzeń do realizowania własnych, twórczych projektów w dziedzinie realizacji dźwięku i nie tylko – zachęca szefowa Julia Nowaczyńska, szefowa działu, absolwentka inżynierii akustycznej na Wydziale Elektroniki PWr.

rekrutacja_do_radia_luz.gifWarto podkreślić, że praca w akademickiej rozgłośni to także olbrzymia szansa na późniejszą karierę w mediach lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. Już teraz trudno jest znaleźć we Wrocławiu redakcję, w składzie której nie ma chociaż jednej osoby pracującej wcześniej w Radiu Luz. Byłych dziennikarzy naszej rozgłośni możecie usłyszeć m.in. w Radiu Wrocław, Radiu ZET, IV Programie Polskiego Radia i Rock Radiu.

Radio Luz nie emituje reklam, a w eterze działa od 11 lat. Można go słuchać codziennie, przez całą dobę na 91,6 FM (oraz w internecie). Tworzy je ponad setka wolontariuszy ze wszystkich wrocławskich uczelni, którzy przygotowują programy informacyjne, publicystyczne, sportowe i kulturalne. Informują o tym, co dzieje się na wrocławskich uczelniach, pokazują aktywnych studentów, zachęcają do uczestnictwa w kulturze i działania na rzecz miasta, promują debiutujące zespoły i prezentują alternatywny Wrocław.

– To co w Radiu Luz jest niezwykle ważne, to tworzenie społeczności i atmosfera. Poza wszelkimi aspektami medialno-dziennikarskimi ludzie po prostu lubią tu spędzać czas, a dzięki wspólnym pasjom nawiązują znajomości, które wynoszą również poza mury budynku C-8. Każdy człowiek z ciekawymi zainteresowaniami i zajawką – muzyczną, naukową, techniczną, jakąkolwiek – jest tutaj mile widziany – mówi Marcin Tomaszewski, szef działu promocji.

W 2014 r. nasze radio zostało nagrodzone przez Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry za działania na rzecz studentów i integrowanie wrocławskiego środowiska akademickiego.

W 2016 r. zwyciężyło w konkursie na najlepszą studencką rozgłośnię radiową. Nagrodą była statuetka „Złotej Foki”, którą wręczono podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rozgłośni Studenckich „RADIOUCZE(L)NI” w Gdańsku.

Informacje na temat rekrutacji będą się pojawiały na stronie internetowej radia oraz na kanałach społecznościowych.

mic