Rusza rekrutacja na studia magisterskie. Weź udział w spotkaniach informacyjnych

Data: 05.01.2022 Kategoria: rekrutacja

Zdjęcie ilustrcyjne

64 kierunki – w tym trzy nowe – i prawie 4,5 tys. miejsc czeka na kandydatów, którzy wezmą udział w zimowej rekrutacji na Politechnice Wrocławskiej. Dla zainteresowanych szykujemy także spotkania informacyjne w wersji online, by mogli posłuchać o poszczególnych kierunkach i zapytać o szczegóły.

Rejestracja kandydatów w uczelnianym systemie JSOS ruszyła w środę 5 stycznia. Potrwa do 18 lutego. Na studentów czeka prawie 4,5 tys. miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Do wyboru są 64 kierunki, w tym 21 po angielsku oraz trzy nowości – bezpieczeństwo i higiena pracygospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu oraz informatyczne systemy automatyki.

Jednocześnie rekrutujemy także na niestacjonarne studia I stopnia z górnictwa i geologii (50 miejsc).

zdjęcie ilustracyjneOd 17 do 20 stycznia zapraszamy natomiast na spotkania informacyjne w wersji online – w czasie których przedstawiciele poszczególnych kierunków – dydaktycy i studenci – spotkają się z zainteresowanymi nauką na PWr. Opowiedzą o specyfice konkretnych studiów, specjalnościach, realizowanych kursach i kompetencjach, jakie nabywają absolwenci oraz odpowiedzą na pytania kandydatów.

Spotkania będą transmitowane na żywo na profilu Politechniki Wrocławskiej na Youtube. Poprowadzą je redaktorzy z Akademickiego Radia Luz – Martyna Dziakowicz i Józef Poznar. W czasie spotkań na czacie będą także obecni pracownicy uczelnianego Działu Rekrutacji, którzy będą czekać na pytania dotyczące samego procesu naboru, potrzebnych dokumentów oraz terminów.

Nagrania ze spotkań będzie także można obejrzeć później na Youtube. Harmonogram spotkań poniżej.

Nowości na PWr

Jednym z trzech tegorocznych nowych kierunków na studiach magisterskich jest gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu na Wydziale Inżynierii Środowiska. Ci, którzy zdecydują się na te studia, zajmą się innowacyjnymi technologiami związanymi m.in. z recyklingiem, bioinżynierią i walką ze skutkami zmian klimatycznych.

Z kolei absolwenci bezpieczeństwa i higieny pracy na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii będą potrafili zarządzać bezpieczeństwem i higieną pracy w dowolnym zakładzie pracy. Poznają zasady projektowania, wdrażania i przeprowadzania audytów systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz narzędzia i techniki doskonalenia oraz integracji tych systemów.

Trzecia nowość to kierunek informatyczne systemy automatyki na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji. Kształcić będą się na nim specjaliści w zakresie m.in. użytkowania, projektowania i programowania cyfrowych systemów automatyki, sieci i telematyki przemysłowej, systemów optymalizacji i sterowania, z wykorzystaniem sterowników mikroprocesorowych, sieci neuronowych oraz metod przetwarzania i rozpoznawania obrazów.

Harmonogram spotkań informacyjnych

Poniedziałek, 17 stycznia

Dzień architektury i budownictwa – początek godz. 11

godz. 11.00 – gospodarka przestrzenna