Puchar Rektora PWr: student Budownictwa najszybszy

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wojciech Grześków z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego wygrał bieg „5 Rektora”. Wyścig alejkami Parku Szczytnickiego zorganizowano w ramach obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej. W zawodach wystartowało 256 zawodników, którzy ścigali się na dystansie 5 km

Zwycięzca biegu - Wojciech GrześkówNajlepszy czas - 14 minut i 37 sekund - uzyskał student pierwszego roku Budownictwa, który na co dzień trenuje bieganie. We wtorkowym biegu zdobył nagrodę główną, czyli Puchar Rektora PWr. W wyścigu wzięli udział nie tylko studenci, ale też doktoranci, pracownicy i sympatycy uczelni oraz uczniowie politechnicznego liceum. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał m.in. dr Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich. – Chciałem pobiec, miałem już nawet zarezerwowany numer startowy „9”, ale niestety zatrzymały mnie uroczystości związane ze świętem uczelni – zdradził prorektor, który kibicował studentom Wydziału Mechaniczno-Energetycznego (W9).

Najliczniejszą i najbardziej wyróżniającą się grupą byli biegacze z Wydziały Mechanicznego. Dystans prawie 5 kilometrów pokonali ubrani w czerwone czapki. – Sportowców nie odstraszyła ani minusowa temperatura, ani zapowiedź deszczu - mówił Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr. – Cieszę się, że tylu studentów, mimo wolnego dnia na uczelni, chce świętować 15 listopada aktywnie. W naszych zawodach nie tylko liczył się wynik, ale przede wszystkim dobra zabawa - dodał.

Zawody przygotowało Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Akademicki Klub Sportowy przy współpracy z Halą Stulecia, Fundacją Manus i Samorządem Studenckim.

Wyniki zawodów "5 Rektora" dostępne są na stronie biegu.

Podczas Sportowego Tygodnia Politechniki Wrocławskiej rozegrane zostaną także turnieje: brydża sportowego, koszykówki 4-osobowej, piłki siatkowej 4-osobowej, piłki nożnej halowej (futsal), tenisa stołowego, unihokeja oraz wyścig na ergometrach wioślarskich. Rozgrywki potrwają do 20 listopada.