TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Wizyta prof. Svena Höflinga

Data: 27.03.2017
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. A-1

Między 27 a 31 marca na Politechnice Wrocławskiej będzie przebywał prof. Sven Höfling z Uniwersytetu w Würzburgu, światowej klasy ekspert z zakresu fizyki kwantowej, nanofotoniki i nanotechnologii. Na naszą uczelnię przyjedzie na zaproszenie Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Wizyta organizowana jest w ramach programu Visiting Professors 

Program wizyty: 

  • 27 marca, godz. 11.15 - „Lighting made up of blue light: a revolution by blue light emitting diodes” - otwarty wykład popularnonaukowy (bud. A-1, sala 322),
  • 27 marca, godz. 14.15 - otwarte konsultacje (bud. A-1, sala 235),
  • 28 marca, godz. 13.15 - „Quantum science and technologies: From basic research to applications” - otwarte seminarium (bud. A-1, sala 322)
  • 28 marca, godz. 14.15 - otwarte konsultacje (bud. A-1, sala 235)
  • 28 marca, godz. 17.05 - „Semiconductor Nanotechnology: from epitaxial growth to processing and selected devices” - otwarte spotkanie ze studentami (bud. A-1, sala 321)
  • 29 marca, godz. 11.00 - otwarte konsultacje (bud. A-1, sala 356a)
  • 30 marca, godz. 11.15 - „White light emitting diodes: Solid-state lighting” - wykład otwarty i spotkanie z licealistami (bud. A-1, aula)
  • 30 marca, godz. 14.00 - otwarte konsultacje (bud. A-1, sala 235)
  • 30 marca, godz. 15.15 - „New trends in Mid-infrared semiconductor technologies: from lasers to detectors” - wykład otwarty dla studentów (bud. D-1, sala 312B)
  • 31 marca, godz. 12.00 - otwarte konsultacje (bud. A-1, sala 356a). 

Prof. Sven Höfling jest światowej klasy ekspertem z zakresu fizyki kwantowej, nanofotoniki i nanotechnologii oraz zjawisk elektrodynamiki kwantowej w ciele stałym badanych pod kątem praktycznego ich wykorzystania w nowej klasy przyrządach optoelektronicznych, fotonice zintegrowanej czy kryptografii kwantowej i bezpiecznej, kwantowej transmisji danych. 

Profesor uzyskał doktorat na Uniwersytecie w Würzburgu w 2012 roku broniąc z wyróżnieniem pracy nt. kwantowych laserów kaskadowych. W trakcie kariery naukowej związany był z Instytutem Fraunhofera we Freiburgu, Uniwersytetem Stanforda w USA, Uniwersytetem w Tokio oraz Narodowym Instytutem Informatyki w Tokio, w Japonii.

Od 2013 roku jest profesorem na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji, a od 2015 r. piastuje stanowisko dyrektora Departamentu Fizyki Stosowanej na Uniwersytecie w Würzburgu, gdzie kieruje także nanotechnologicznym centrum laboratoryjnym im. Gottfrieda Landwehra. 

Zainteresowania naukowe prof. Höflinga dotyczą projektowania, wytwarzania i praktycznego stosowania nowych materiałów. Głównie zajmuje się badaniem niskowymiarowych struktur i materiałów fotonicznych oraz zjawisk związanych z oddziaływaniem światła z materią na poziomie kwantowym.   

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję