TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Poruszaj się. Tydzień zdrowia na PWr

Data: 27.03.2017
Miejsce wydarzenia: Kampus Główny PWr

Studenci Politechniki Wrocławskiej zachęcają do aktywnego trybu życia. Już po raz piąty organizują „Tydzień zdrowia na PWr”. W programie m.in. zajęcia sportowe, porady fizjoterapeuty i dietetyka,  badania słuchu i wzroku

tydzien_zdrowia1.jpgAkacja rozpocznie się w poniedziałek, 27 marca, o godzinie 9 w Serowcu i potrwa do piątku. – W tym roku planujemy dotrzeć do osób niepełnosprawnych, które studiują na naszej uczelni –zapowiadają organizatorzy z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. – Podjęliśmy współpracę z Laboratorium Tyfloinformatycznym, specjalistyczną pracownią stworzoną z myślą o aktywnych edukacyjnie i zawodowo osobach niepełnosprawnych – dodają studenci.

Każdy dzień poświęcony będzie innemu tematowi związanemu ze zdrowiem. I tak, w poniedziałek pod hasłem „Spójrz w siebie” będzie można wykonać spirometrię, wziąć udział w kursie pierwszej pomocy czy dowiedzieć się, jak rzucić palenie. We wtorek w sposób szczególny organizatorzy namawiają do poruszania się. Na ten dzień przewidziano m.in. warsztaty ruchowe, wyścigi na ergometrze wioślarskim, a także pokaz i naukę jazdy na wózku inwalidzkim. Na dziedzińcu Bibliotechu pojawi się też stanowisko, na którym będzie można za darmo zrobić przegląd techniczny roweru.

Środa to zagadnienia żywieniowe. Pod hasłem „Jesteś tym, co jesz” zaplanowano spotkanie z dietetykiem, badania stężenia glukozy we krwi czy porady stomatologa. Kolejnego dnia organizatorzy zapraszają do pracowni tyfloinformatycznej. Cały piątek poświęcony będzie narządowi wzroku i słuchu. W programie m.in. pomiar ostrości widzenia, badanie ciśnienia w oku i badanie słuchu.

- Warto dbać o zdrowie, nie tylko poprzez badania profilaktyczne, ale także przez zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną i kulturalną. W końcu zdrowie to nie tylko stan ciała, ale także duszy - przekonują studenci z W11.

Każdego dnia akcji w budynku C-13 prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Część zajęć odbędzie się również w budynku D-21, SKS-ie i klubie Bajer. Szczegółowy program dostępny jest na profilu facebookowym wydarzenia.

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję