TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

International conference on advances in energy systems and environmental engineering

Data: 02.07.2017
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska

Od niedzieli, 2 lipca, w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej 350 naukowców z 40 krajów świata będzie dyskutować i prezentować wyniki badań  w zakresie inżynierii i ochrony środowiska. Wszystko to w ramach Międzynarodowej Konferencji „International conference on advances in energy systems and environmental engineering” (ASEE17), którą organizuje Wydział Inżynierii Środowiska PWr przy współpracy z Brunel University of London i University of New Mexico (USA)

Oficjalne otwarcie wydarzenia zaplanowano na poniedziałek, 3 lipca, na godz. 10.00  w sali 10 AC, bud. D-20. Jednym z głównych tematów trwającego do 5 lipca spotkania będzie nowa, innowacyjna technologia energetyki nuklearnej tzw. Small Modular Nuclear Reactor (SMRS). 

SMRS to reaktory o mocy do 300 Megawatów, z których można zestawiać dowolnej wielkości ciepłownie i elektrownie. Takie źródła energii mogą zabezpieczyć dostawy energii dla małych i średnich miast, a nawet dla większych przedsiębiorstw. Specjalny wykład na ten temat wygłoszą m.in. prof. M. S. El-Genka (University of New Mexico) oraz prof. Grzegorz Wrochna, przewodniczący komitetu ds. wdrażania tych reaktorów  w Polsce. 

Warto dodać, że Minister Energii zobowiązał krajowy komitet do przedstawienia raportu  w tej sprawie do końca czerwca 2017 r. więc na spotkaniu zostaną zaprezentowane najnowsze wyniki prac. 

Ponadto uczestnicy konferencji wysłuchają prelekcji zaproszonych naukowców z całego świata. Ich przyjazd został sfinansowany dzięki wsparciu Biura Współpracy  z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miasta Wrocławia. 

Konferencja będzie także znakomitą okazją do nawiązania współpracy i stworzenia interdyscyplinarnych zespołów badawczych z firmami z branży m.in. chemicznym koncernem Dow Chemical Company, jednym z głównych sponsorów ASEE17. To czołowy dostawca tworzyw sztucznych i chemikaliów do zastosowań podstawowych i specjalnych dla szeroko pojmowanego przemysłu przetwórczego, w tym motoryzacyjnego, petrochemicznego, opakowaniowego, konstrukcyjno-budowlanego, meblowego, przewodów i kabli, dużego AGD, uzdatniania wody i produktów rolnych.

Firma ta znana jest również z promowania światowej klasy technologii, kultury współpracy oraz zaangażowania w politykę zrównoważonego rozwoju. Wśród jej priorytetów ważne miejsce zajmuje rozwój technologii ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza wewnętrznego i zewnętrznego.

Patronat nad konferencją objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Rektor Politechniki Wrocławskiej oraz Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej konferencji.

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję