TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Finał Międzynarodowych Zawodów Matematycznych Náboj 2017

Data: 07.04.2017
Miejsce wydarzenia: Strefa Kultury Studenckiej

Uczestnicy międzynarodowych zawodów matematycznych Náboj będą rozwiązywać finałowe zadania na Politechnice Wrocławskiej. W turnieju startują pięcioosobowe drużyny gimnazjalistów i licealistów.

naboj11.jpgKonkurs odbywa się równocześnie w Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Pradze, Opawie, Bratysławie, Koszycach, Pasawie, Linzu i Budapeszcie. W każdym z tych miast tworzony jest lokalny ranking drużyn. Uczniowie mogą porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym. A wygrywa ten zespół, który w określonym czasie poprawnie rozwiąże jak najwięcej zadań matematycznych.

Náboj powstał w 1998 roku na Słowacji, w 2004 roku przyłączyły się Czechy, w 2014 roku Bawaria i jednorazowo Finlandia, a w 2015 roku Austria, Węgry i Polska. Liczba uczestników konkursu stale rośnie. W 2015 roku startowało w nim 458 drużyn z 6 krajów. Od 2016 roku zawody rozgrywane są również we Wrocławiu, organizatorem edycji wrocławskiej jest Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej. W tym roku do wrocławskiej edycji zakwalifikowało się 55 drużyn. Finały odbędą się w Strefie Kultury Studenckiej.

Więcje informacji o zawodach na stronie organizatora.

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję