TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Akcja „Dziewczyny na politechniki”. Innowacja jest kobietą

Data: 30.03.2017
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. D-20

Politechnika Wrocławska to miejsce, gdzie kobiety mogą realizować swoje pasje. Już 30 marca będą o tym opowiadać studentki naszej uczelni w ramach akcji „Innowacja jest kobietą”

innowacja_jest_konbieta.jpgWydarzenie skierowane jest do gimnazjalistek i licealistek. To cykliczne spotkanie pod hasłem ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!”.

W programie przewidziano m.in. spotkanie z dziewczynami, które na Politechnice Wrocławskiej nie tylko się uczą, ale też rozwijają swoje zainteresowania. Katarzyna Dudek z wioślarskiej Ósemki PWr opowie o tym, jak godzić naukę z treningami, Marta Marciniuk z Akademickiego Klubu Lotniczego - o konstruowaniu samolotów bezzałogowych, a Magdalena Miś z PWR Racing Team – o pracach nad budową bolidu.

Uczestniczki akcji wezmą udział w grze miejskiej „Innowacja jest kobietą”. Sześcioosobowe zespoły, w ośmiu punktach zlokalizowanych na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, będą wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe PWr. Zwycięży drużyna, która najszybciej pokona trasę.

Termin i miejsce:

30 marca 2017 r., sala 10-AC, Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8, budynek D-20, czas trwania od godz. 10 do 14.

Program:

  • „Spokojnie, będę INŻYNIERKĄ - umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie" – prezentacja Małgorzaty Smutkiewicz i Mateusza Przygody z Działu Rekrutacji;
  • „Niemożliwe nie istnieje" - prezentacja studentek: Katarzyny Dudek, Marty Marciniuk oraz Magdaleny Miś;
  • Gra miejska na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej „Innowacja jest Kobietą!”.

Ogólnopolska akcja „Dziewczyny na politechniki!” ma zachęcić uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do studiowania na uczelniach technicznych i kierunkach ścisłych - tych najbardziej przyszłościowych i odpowiadających na zapotrzebowanie międzynarodowego rynku pracy. Akcja jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Więcej szczegółów o akcji „Innowacja jest kobietą” na naszej stronie internetowej w zakładce dla kandydatów i na profilu facebookowym wydarzenia.

fot. Dagmara Sobieraj

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję