TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Profesor Rafał Weron nagrodzony za wybitne osiągnięcia naukowe

Data: 12.12.2016 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Przyznano coroczne Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najlepszych naukowców. W gronie laureatów jest prof. Rafał Weron z Wydziału Informatyki i Zarządzania, który został wyróżniony za wybitne osiągnięcia naukowe

prof_rafal_weron.jpgProfesor Rafał Weron specjalizuje się m.in. w zarządzaniu ryzykiem, symulacjach komputerowych, prognozowaniu na rynku elektroenergetycznym oraz stosowaniu narzędzi statystyki obliczeniowej do zagadnień finansowych i ubezpieczeniowych.

Na Politechnice Wrocławskiej kieruje Zespołem Modelowania Ekonomicznego w Katedrze Badań Operacyjnych, Finansów i Zastosowań Informatyki. Jest członkiem Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN, redaktorem czasopism ARGO, Computational Statistics, Journal of Energy Engineering, Journal of Energy Markets oraz Operations Research and Decisions. Napisał monografię  „Modeling and Forecasting Electricity Loads and Prices: A Statistical Approach” (Wiley, 2006), opublikował wiele artykułów naukowych w prestiżowych czasopismach z listy filadelfijskiej: Energy, Energy Economics, Energy Policy, IEEE Transactions on Power Systems, IEEE Transactions on Smart Grid, International Journal of Forecasting czy Renewable and Sustainable Energy Reviews.

Naukowiec z racji bogatego doświadczenia i ogromnej wiedzy często jest zatrudniany jako konsultant firm finansowych, energetycznych oraz informatycznych.

rafa_weron_nagroda.jpgNagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są za wybitne osiągnięcia naukowe, naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki) lub działalność dydaktyczną i organizacyjną na rzecz nauki. Kandydatów zgłaszają rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe, organizacje pozarządowe działające na rzecz nauki oraz prezes i poszczególne komitety Polskiej Akademii Nauk.

Profesor Rafał Weron odebrał swoją statuetkę podczas uroczystości 9 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

ISZ

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję