Prezydent RP docenił naszego pracownika

Data: 18.10.2017 Kategoria: nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Marek Tankielun, kierownik Laboratorium Tyfloinformatycznego Politechniki Wrocławskiej, odebrał w Warszawie Srebrny Krzyż Zasługi. Naszego pracownika doceniono za działalność na rzecz osób z dysfunkcją wzroku

pracownia_tyfloinformatyczna_2.jpgPodczas uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, minister Andrzej Dera odznaczył 15 osób. W gronie wyróżnionych znalazł się Marek Tankielun z Samodzielnej Sekcji ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością i kierownik uczelnianego Laboratorium Tyfloinformatycznego.

Nasz pracownik jest osobą niewidomą, ale nie przeszkodziła mu to ukończeniu studiów na PWr i zdobyciu wykształcenia informatycznego.Obecnie kieruje Pracownią Tyfloinformatyczną i jest osobą odpowiedzialną za rozwiązania informatyczne dla niewidomych i niedowidzących. Zna się na tematyce dostępności stron internetowych i tworzeniu kursów e-learningowych dla osób z dysfunkcją wzroku.

Tyflolaboratorium to miejsce, gdzie studenci z niepełnosprawnościami mogą korzystać z literatury naukowej i materiałów dydaktycznych. Są im tam udostępniane na różnorodnych urządzeniach dostosowanych do potrzeb osób niesłyszących, niewidomych i niedowidzących czy z różnymi dysfunkcjami ruchu, np. deformacją rąk albo ich brakiem.