Prestiżowy certyfikat dla absolwenta Wydziału Matematyki

Data: 22.03.2017 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Marcin Michałowski, absolwent Wydziału Matematyki, zdobył - jako pierwszy i obecnie jedyny w Polsce - prestiżowy Certyfikat European Consortium for Mathematic in Industry (ECMI). Dokument ten potwierdza wybitne kompetencje z zakresu modelowania matematycznego dla przemysłu. W ostatnich latach taki certyfikat otrzymało tylko kilka osób z Europy

michalowski_certyfikat_wmat2.jpg- Certyfikat ten wymagał m.in. ukończenia studiów magisterskich z zakresu zastosowań matematyki na uczelni posiadającej akredytację ECMI - tłumaczy dr hab. Agnieszka Jurlewicz, prof. PWr. - W Polsce jedynym kierunkiem z taką akredytacją jest Applied Mathematics na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej, który to Marcin Michałowski ukończył w 2016 r.

- Otrzymanie certyfikatu to dla mnie wielkie wyróżnienie - mówi Marcin Michałowski. - Osiągnięcie to zawdzięczam wsparciu, które otrzymałem od pracowników wydziału, bo to dzięki nim bez problemu udało mi się spełnić wszystkie restrykcyjne wymagania i odpowiednio je udokumentować.

Nasz absolwent semestr zimowy 2015/2016 spędził w ramach programu Erasmus Plus na Lappeenranta University of Technology w Finlandii, uczelni, która podobnie jak PWr ma status ECMI Teaching Center. W 2015 roku wziął udział w projekcie międzynarodowym MODCLIM (Modeling Clinic for Industrial Mathematics), w ramach którego uczestniczył w szkoleniu na University of Las Palmas de Gran Canaria oraz warsztatach modelowania matematycznego European Study Group with Industry ESGI112 w Lappeenrancie. W czerwcu 2016 roku obronił pracę dyplomową „Mathematical modelling of human arm kinetics”.

Dzięki tym doświadczeniom i osiągnięciom został pozytywnie oceniony przez ECMI Educational Committee, który zdecydował w lutym 2017 r. o przyznaniu Marcinowi Michałowskiemu Certyfikatu ECMI.

ECMI zrzesza instytucje akademickie i przedsiębiorstwa, których celem jest propagowanie i wspieranie aktywności europejskiego środowiska matematycznego przy rozwiązywaniu problemów z szeroko rozumianego przemysłu i gospodarki. Ważnym elementem misji ECMI jest kształcenie matematyków dla przemysłu według wypracowanego wspólnie modelowego programu nauczania. Certyfikat ECMI przyznawany jest tym absolwentom, którzy w pełni ten wzorzec wypełnili.