TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Prace studentów PWr pomogą dzieciom z rzadkimi chorobami

Data: 16.01.2017 Kategoria: aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

16 studenckich rysunków i akwareli pokazujących zabytkowe i nowoczesne budynki Uniwersytetu Medycznego trafi na aukcję organizowaną na rzecz stowarzyszenia „Wspólnie”. To organizacja, która wspiera dzieci z rzadkimi chorobami genetycznymi. Aukcję prac zaplanowano na 27 stycznia

aukcja_wspolnie7.jpgKażdego roku w czasie wakacji studenci z Wydziału Architektury uczestniczą w obowiązkowych, realizowanych w plenerze zajęciach z pracowni rysunku. – Przez pięć dni tworzą prace, z których najlepsze pomagają później osobom w potrzebie – opowiada dr hab. Leszek Maluga, prof. PWr – Od kilku lat studenci rysują i malują budynki kampusu Politechniki Wrocławskiej. Te prace przekazujemy później na aukcje organizowane podczas dorocznego charytatywnego balu rektora naszej uczelni. Przez kilka lat służyły także jako ilustracje w politechnicznym kalendarzu. W poprzednim roku akademickim i w ostatnie wakacje nasi studenci wybrali się również na kampus Uniwersytetu Medycznego. Najlepsze prace spośród tych, które wówczas powstały, trafią teraz na aukcję organizowaną na tej uczelni.

Charytatywne licytacje zaplanowano na piątek 27 stycznia. Pod młotek pójdzie 16 rysunków i akwareli przedstawiających zabytkowe i nowe budynki Uniwersytetu Medycznego. Cena wywoławcza za każdy z nich to 200 zł i będzie ją można podbijać o co najmniej 10 zł. Aukcja zacznie się o godz. 13.30 w sali wykładowej Centrum Naukowej Informacji Medycznej (ul. Marcinkowskiego 2-6). Każdy może wziąć w niej udział.

aukcja_wspolnie10.jpgPieniądze zebrane podczas licytacji pomogą w działaniach Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i ich Rodzin „Wspólnie”. Organizacja ta powstała z inicjatywy pracowników Katedry Genetyki, oddziału neonatologicznego I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii oraz Zakładu Prawa Medycznego wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Wspiera małych pacjentów i ich rodziny, zapewniając pomoc formalną, administracyjną i psychologiczną, ułatwiając dostęp do specjalistów i terapii oraz aklimatyzację w nowej, trudnej rzeczywistości dziecka, u którego wykryto rzadką chorobę genetyczną.

Dzięki pieniądzom z licytacji stowarzyszenie mogłoby przygotować darmowe poradniki dla rodziców dzieci z rzadkimi chorobami oraz dla lekarzy opiekujących się takimi pacjentami. Kolportowanie materiałów informacyjnych jest bardzo ważne, ponieważ wiedza o rzadkich chorobach genetycznych nie jest powszechna. Rodzice muszą więc często sami poszukiwać informacji o tym, jak pomóc swojemu dziecku i gdzie takiej pomocy szukać.

Więcej na temat działań stowarzyszenie „Wspólnie” na stronie internetowej tej organizacji.

lucy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję