Rada Uczelni 2021-2024

Data: 21.01.2021 Kategoria: aktualności ogólne

Poznaliśmy skład Rady Uczelni kadencji 2021-2024. W czwartek, 21 stycznia, Senat Politechniki Wrocławskiej uzupełnił skład gremium o trzy kolejne osoby, które weszły w skład ośmioosobowej rady.

W kadencji 2021-2024 w składzie Rady Uczelni Politechniki Wrocławskiej znalazło się osiem osób powołanych przez Senat oraz z mocy prawa jedna osoba reprezentująca środowisko studenckie, czyli przewodniczący Samorządu Studentów PWr.

Skład Rady Uczelni kadencji 2021-2024.

Przedstawiciele środowiska akademickiego politechniki:

• prof. dr hab. inż. Katarzyna Chojnacka (Wydział Chemiczny),
  • prof. dr hab. inż. Wojciech Glabisz (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego),
  • dr hab. inż. Zbigniew Sroka, prof. uczelni (Wydział Mechaniczny).

Osoby reprezentujące obecnie świat biznesu, od lat blisko współpracujące z uczelnią:

• Magdalena Dziewguć (członek rady nadzorczej BNP Paribas Bank Polska, Google Cloud Poland - Country Manager),
  • Grzegorz Dzik (prezes Impel S.A., Przewodniczący Zachodniej Izby Gospodarczej),
  • Zbigniew Jagiełło (prezes Zarządu PKO Banku Polskiego),
  • Taras Lukaniuk - Dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks we Wrocławiu),
  • Witold Ziomek (prezes Zarządu MPWiK SA we Wrocławiu).

Dziewiątą osobą wchodzącą w skład gremium jest Łukasz Pocheć (przewodniczący Samorządu Studenckiego PWr).

Swoją działalność rada uczelni rozpoczęła z dniem powołania, czyli 21 stycznia. W najbliższym czasie wybrany zostanie kandydat na jej przewodniczącego. Do obowiązków nowego organu będzie należało monitorowanie gospodarki finansowej i zarządzania uczelnią, a także wskazywanie kandydatów na rektora. Rada ma także opiniować projekty statutu i strategii uczelni oraz zatwierdzać sprawozdania finansowe i sprawozdania z wykonania planu rzeczowo-finansowego.