TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Ponad 7 mln zł dla programów studiów doktoranckich z PWr

Data: 12.07.2017 Kategoria: konkursy/stypendia

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu na „Interdyscyplinarne Programy Studiów Doktoranckich”. W gronie 47 wyróżnionych projektów znalazły się dwa z Politechniki Wrocławskiej. Uzyskają one wsparcie w wysokości ponad 7 mln zł

doktoranci.jpgKonkurs realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ma zwiększyć jakość i efektywność kształcenia na studiach III stopnia.

O dofinansowanie walczyło 60 projektów ze szkół wyższych oraz instytutów naukowych posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego albo co najmniej dwa uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora. Ostatecznie granty uzyskało 47 z nich, w tym dwa z naszej uczelni:

  • BioTechNan - Program Interdyscyplinarnych Środowiskowych Studiów Doktoranckich KNOW z obszaru Biotechnologii i Nanotechnologii - dofinansowanie na poziomie 3,8 mln zł,
  • InterDok - Programy Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Politechnice Wrocławskiej - dofinansowanie na poziomie 3,3 mln zł.

Oba projekty znalazły się w gronie najwyżej ocenianych przez NCBR, zajmując odpowiednio 2. i 5. miejsce na liście rankingowej.

Prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju uważa, że wysoki odsetek wniosków, które uzyskały dofinansowanie potwierdza bardzo dobrze przygotowanie projektów. - Teraz czas na ich realizację. Wierzymy, że dzięki grantom z NCBR młodzi naukowcy uzyskają nowe możliwości rozwoju, co z kolei przełoży się na komercjalizację najlepszych, nowatorskich pomysłów  – czytamy w komunikacie NCBR.

Więcej informarcji można znaleźć na stronie NCBR.

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję