Polytechnica Nova – zapraszamy na prezentacje projektów

Data: 25.05.2022 Kategoria: działania społeczne, życie uczelni

polytechnicanova_slajder_1010x351.jpg

Nadszedł czas na prezentacje 15 finałowych projektów konkursu Polytechnica Nova. W piątek, 27 maja, ich autorzy będą opowiadać o swoich pomysłach i przekonywać,  dlaczego właśnie ich projekty powinny zostać zrealizowane.

Dowiemy się również, w jaki sposób mogą sprawić, by Politechnika Wrocławska stała się jeszcze lepszym miejscem do pracy i studiowania. Początek prezentacji o godz. 9 na platformie Zoom

Kliknij, by dołączyć do spotkania

Link dostępny tylko dla pracowników, doktorantów i studentów PWr. Aby z niego skorzystać, trzeba wcześniej zalogować się przez stronę pwr-edu.zoom.us).

Szczegółowy harmonogram:

ROZWÓJ DYDAKTYKI

9.00 - Akademicki Ośrodek Zaawansowanych Analiz Integralności Strukturalnej Materiałów i Konstrukcji (ACASIS)

9.20 - Fluid Lab 4.0

9.40 - Centrum Symulacji Systemów Transportowych i Kognitywistyki wykorzystujące techniki immersyjne

10.00 - LET's GO

10.20 - Otwarte laboratorium technik wytwarzania, magazynowania oraz energetycznego wykorzystania wodoru

NOWE TECHNOLOGIE

10.40 - Badanie Miejskiego Mikroklimatu i wrażliwości na efekt Miejskiej Wyspy Ciepła obszaru Kampusu Politechniki Wrocławskiej

11.00 - E2E stacja badawcza

11.20 - Interdyscyplinarne, otwarte laboratorium centralne ATOM

11.40 - Monitoring mikrozanieczyszczeń na Kampusie Politechniki Wrocławskiej

12.00 - Smart Library – Bibliotech

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ UCZELNI

12.20 - Restauracja historycznej sali kinowej DKF „Politechnika” nr 329 w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej

12.40 - Rozwój infrastruktury rowerowej na Politechnice Wrocławskiej

13.00 - Społeczna odpowiedzialność́, empatia i otwartość w kształceniu inżynierek, inżynierów, badaczy i badaczek

13.20 - System Wyszukiwania Zasobów Badawczych

13.40 - Woda deszczowa jako alternatywne źródło wody do nawadniania terenów zielonych na terenie Kampusu Politechniki Wrocławskiej

Finaliści będą mieli 10 minut na prezentację swojego pomysłu. Następne 10 minut będzie przeznaczone na pytania ze strony społeczności. Spotkanie poprowadzi dr Anna Brdulak z Wydziału Zarządzania.

****

W sobotę 28 maja, na stronie polytechnicanova.pwr.edu.pl rozpocznie się głosowanie społeczności PWr.

Studenci, doktoranci i pracownicy uczelni będą mogli wyrazić swoje poparcie (wstawiając znak “X”) lub jego brak (zostawiając puste pole) dla wszystkich 5 projektów w każdej z kategorii.

​Pracowników, którzy nie posiadają służbowej poczty mailowej, zapraszamy do głosowania w formie stacjonarnej. Karty do głosowania są wydawane w pokoju 133 w budynku A-1 w dniach 30 maja - 3 czerwca w godzinach 7.30-15.30.

Głosowanie potrwa do piątku, 3 czerwca. Jego wyniki, w połączeniu z ocenami jury wyłonią zwycięzców, których poznamy 15 czerwca.