Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechnika Wrocławska w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce

Data: 09.05.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dwa nasze zespoły wywalczyły udział w finałowych rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce. Zawody odbędą się pod koniec maja w Poznaniu

amp__koszykowka_dziewczyny1.jpgDrużyna żeńska świetnie wypadła na rozegranym w Cieszynie półfinale AMP. W fazie grupowej dziewczyny nie dały szans Politechnice Śląskiej z Gliwic (64:31) oraz Uniwersytetowi Śląskiemu z Katowic (61:40), a w półfinale turnieju pokonały Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic (62:38). Przegrały jedynie z rywalkami z Akademii Wychowania Fizycznego z Katowic (39:47), co i tak nie przeszkodziło im przejść do rozgrywek finałowych mistrzostw. Drużyna zagrała w składzie: Agnieszka Bober, Aleksandra Hirkowska, Aleksandra Łapińska, Marta Majchrzak, Natalia Owsiańska, Anna Pelc, Marta Piątek, Laura Prystrom, Monika Skoczylas i Paulina Tudaj. Trenerem zespołu jest Krzysztof Zemankiewicz.

Z kolei drużyna męska pod trenerskim okiem Janusza Gryszki grała o miejsce finale AMP na zawodach  w Częstochowie. Podobnie jak zespół żeński studenci PWr zajęli drugie miejsce w półfinałach (strefa D).

Mecze finałowe zostaną rozegrane w Poznaniu od 25 do 28 maja.

Więcej informacji o osiągnięciach sportowych naszych studentów na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.