Politechnika Wrocławska sportowym mistrzem Dolnego Śląska

Data: 01.06.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Nasza uczelnia wygrała Dolnośląską Ligę Międzyuczelnianą 2016/2017. Politechnika zdobyła puchar w klasyfikacji generalnej, ponadto zajęła pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn i drugie wśród kobiet

dlm_2017a.jpg- Pierwszy raz wygraliśmy z tak dużą przewagą punktową – cieszy się Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.  Dodaje, że to zasługa ciężkiej i konsekwentnej pracy zarówno studentów, jak i trenerów.  – Regularne treningi, aktywność sekcji i dobra baza dydaktyczna przyniosły efekty – ocenia szef SWFiS.

W całorocznej rywalizacji brały udział 22 uczelnie wyższe z Dolnego Śląska. Studenci walczyli w 34 dyscyplinach sportowych. Politechnika Wrocławska w praktycznie każdej konkurencji była w pierwszej trójce, a zwyciężyła m.in. w pływaniu, siatkówce plażowej, karate, narciarstwie, tenisie stołowym, wspinaczce, ergowiosłach czy szachach.

Robert Jarosz: - Udaje nam się wyłuskać do sekcji świetnych zawodników, coraz mocniejsi jesteśmy też w grach zespołowych. Widać, że studenci odpowiedzialnie podchodzą do treningów.

Dyrektor Studium nie kryje satysfakcji, że w sportowym rankingu Politechnika wyprzedziła Akademię Wychowania Fizycznego aż o 89 punktów. – Nasi studenci nie mają możliwości, żeby trenować tak często jak na AWF. Sport jest dla nich aktywnością dodatkową, a i tak okazuje się, że są w tym najlepsi.

dlm_2017.jpgStudentki Politechniki, podobnie jak w roku ubiegłym, wywalczyły tytuł wicemistrzyń Dolnego Śląska. Wyniki tegorocznej edycji DLM ogłoszono podczas gali, która odbyła się 31 maja. Organizatorem plebiscytu jest dolnośląski oddział Akademickiego Związku Sportowego.

Wyniki Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej dostępne są tutaj.

O sportowych sukcesach naszych studentów można poczytać na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.

ISZ