Szkoły letnie - Politechnika otwarta na świat

Data: 29.08.2017 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca międzynarodowa

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Blisko 200 studentów z całego świata wzięło udział w międzynarodowych szkołach letnich organizowanych na Politechnice Wrocławskiej. W trakcie wakacji młodzi ludzie nie tylko zdobywali wiedzę, lecz także poznawali naszą uczelnię, miasto i region

W tym roku kursy odbywały się na wydziałach Budownictwa, Elektroniki, Elektrycznym, Inżynierii Środowiska, Informatyki i Zarządzania, Mechaniczno-Energetycznym oraz na Mechanicznym. Dodatkowo uczestnicy poznawali język i kulturę polską w ramach zajęć organizowanych przez Studium Języków Obcych.

– Po raz pierwszy w programy zaangażowane zostało Studium Wychowania Fizycznego, które dbało o sprawność naszych studentów. Podobnie jak w latach ubiegłych przygotowany został także bogaty program kulturalny, obejmujący wycieczki po Wrocławiu i regionie – mówi Karolina Farbiszewska z Działu Współpracy Międzynarodowej.

szkoly_letnia_na_pwr_4.jpgW sumie w czerwcu i lipcu odbyły się kolejne edycje trzech różnych programów letnich. TECHSummer to program realizowany przede wszystkim z myślą o studentach z Indii. Specjalnie zaprojektowane, sześciotygodniowe kursy organizowane na wydziałach Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektrycznym, Inżynierii Środowiska, Informatyki i Zarządzania oraz na Wydziale Mechanicznym uznawane są na uczelniach macierzystych uczestników programu.

W tegorocznej, czwartej już edycji brało udział ponad 100 studentów z 5 partnerskich uczelni w Indiach: Parul University, SAL Engineering and Technical Institute, Rajkot University, Marvadi University oraz Apollo College. Warto zaznaczyć, że dwie ostatnie uczelnie uczestniczyły w programie po raz pierwszy. W tym roku, również po raz pierwszy, w kursie brała udział 22 – osobowa grupa studentów z Francji z Institut National des Sciences Appliquees.

Z kolei 3E+ Summer School to program skierowany do studentów z całego świata. Tegoroczna edycja trwała 4 tygodnie, a nasza uczelnia gościła 33 młodych ludzi z Europy i bardziej odległych zakątków świata, takich jak Australia, Chiny, Indie, Tajwan, Tajlandia oraz Wietnam. Uczestnicy pracowali nad projektami na pięciu wydziałach – Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektroniki, Elektrycznym, Inżynierii Środowiska oraz Mechaniczno-Energetycznym.

szkoly_letnia_na_pwr_1.jpgPod koniec lipca zakończyła się natomiast GUT Summer School, czyli szkoła letnia dla studentów z Guilin University of Technology, naszej partnerskiej uczelni w Chinach, którzy Politechnikę Wrocławską odwiedzili już po raz drugi.   Tegoroczna edycja szkoły miała za zadanie wspomóc 22 studentów drugiego stopnia w przygotowaniu pracy magisterskiej. W trakcie kursu prowadzone były m.in. zajęcia z metodologii badań naukowych oraz pisania w języku angielskim. Studenci mieli również okazję poznać Wrocław i Polskę w ramach bogatego programu kulturalnego i zajęć z języka polskiego.

Również po raz drugi na naszej uczelni odbyła się Letnia Szkoła Architektury, a opiekunami merytorycznymi projektu byli dr inż. arch. Marcel Bilow z Uniwersytetu Technicznego w Delft Architektury TU Delft oraz doktorant Jerzy Łątka z Wydziału Architektury PWr. W tegorocznej edycji udział wzięło 25 studentów naszej uczelni, których zadaniem było m.in. przygotowanie prototypowych mebli z papieru. Wśród projektów znalazła się m.in. modułowa czytelnia i loża z wielofunkcyjnym stołem.

Więcej o programach na stronie.

mic