TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Politechnika otwarta dla maturzystów

Data: 16.03.2018 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Spotkania z wykładowcami, zwiedzanie niedostępnych na co dzień laboratoriów, prelekcje i pokazy oraz szczegóły związane z przebiegiem rekrutacji - to wszystko czekało na maturzystów chcących studiować na PWr, którzy pojawili się na naszych Dniach Otwartych

Na wszystkich wydziałach odbywały się prezentacje laboratoriów dydaktycznych, wykłady oraz spotkania ze studentami i wykładowcami.

dni_otwarte_na_wydziale_chemicznym_2.jpgNa Wydziale Chemicznym maturzystów przywitał dziekan prof. Andrzej Ożyhar oraz dr hab. Elżbieta Wojaczyńska, która zaprezentowała ofertę dydaktyczną i opowiedziała o zapleczu naukowym, jakim dysponuje W3.

Przyszli studenci mogli wysłuchać dwóch wykładów. O „Muzyce w chemii” mówił prof. Piotr Drożdżewski, natomiast dr inż. Ewelina Ortyl, dr inż. Sonia Zielińska oraz mgr inż. Karolina Kamińska opowiedziały o zjawisku fotochromizmu. Spotkanie zakończyły widowiskowe pokazy chemiczne w wykonaniu dr inż. Anny Leśniewicz i dr inż. Iwony Rutkowskiej.

Spotkanie z kandydatami na studia na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym prowadził dr inż. Andrzej Tatarek, prodziekan ds. studenckich, który m.in. tłumaczył, w jakich zawodach mogą w przyszłości pracować absolwenci kierunków prowadzonych na W9. Uczniowie mieli też możliwość porozmawiania z przedstawicielami samorządu studenckiego oraz Studenckiego Koła Naukowego „Płomień”. Poza prelekcją kandydaci na studia zwiedzali też m.in. Laboratorium Mechaniki Płynów i Laboratorium Lotnictwa. 

dni_otwarte_na_wydziale_architektury_2.jpgPodczas Dni Otwartych prawdziwe oblężenie przeżyła aula Wydziału Architektury w budynku E-1. Dr inż. arch. Paweł Pach, prodziekan ds. studenckich, wyjaśnił na jakich kierunkach można studiować na W1 i dlaczego warto je wybrać. Kandydatów na studia interesowało, jak wygląda egzamin z rysunku oraz możliwość zapisów na kurs przygotowawczy. Nie zabrakło też prezentacji oferty kół naukowych, którą przedstawił Maciej Pilny z Samorządu Wydziału Architektury.

Spotkanie na Wydziale Inżynierii Środowiska rozpoczęło się od prezentacji, w trakcie której omawiano m.in. kierunki i specjalizacje oferowane przez wydział, możliwość studiowania na zagranicznych uczelniach oraz perspektywy zawodowe po zakończeniu nauki. 

- Nasze studia dają duże możliwości w kwestii wyboru zawodu, a po zakończeniu nauki nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Połowa studentów otrzymuje oferty zatrudnienia już w trakcie odbywania praktyk - mówiła dr inż. Edyta Dudkiewicz, pełnomocniczka dziekana ds. praktyk studenckich.

dni_otwarte_na_wydziale_geoinzynierii_gornictwa_i_geologii_3.jpgDla uczniów przygotowano również pokazy nowoczesnych technologii inżynierskich. Mogli się oni m.in. dowiedzieć, jak w procesie recyklingu odzyskać cenne materiały ze zużytych baterii, poznać inżynierskie sposoby wykrywania, badania i zwalczania smogu oraz przekonać się, jak szczelny jest energooszczędny budynek.

Na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii spotkanie zorganizowano w budynku Geocentrum. Podczas prezentacji młodzi ludzie poznawali profil wydziału, ciekawostki górnicze i geodezyjne, mogli również zwiedzić wystawę minerałów. Sporym zainteresowaniem cieszył się także nowoczesny sprzęt geodezyjny, dron oraz skaner laserowy. O  uczelni uczniowie mogli również porozmawiać z przedstawicielami samorządu studenckiego W6 i studentami z kół naukowych działających na wydziale.

wmat.jpgDr hab. Mateusz Kwaśnicki i dr Łukasz Płociniczak prezentowali zgromadzonym, jakie kierunki można studiować na Wydziale Matematyki. A o tym dlaczego studia na tym wydziale to dobry wybór, przekonywała czwórka studentów: Jakub Kała, Piotr Paduszyński, Tomasz Skalski i Joanna Paul. Na swoim przykładzie pokazywali, że na Politechnice jest także czas na realizowanie pasji sportowych, muzycznych, artystycznych czy też podjęcie pracy. - Na Wydziale Matematyki macie do wyboru świetne kierunki, które dają dużą wiedzę o świecie i wszechświecie, ale ważne jest również to, że możecie ich studiowanie połączyć z innymi aktywnościami - zachęcał Piotr Paduszyński, który na co dzień gra na pianinie w zespole muzycznym i ma już na swoim koncie wydaną płytę.

W czasie Dni Otwartych spotkania informacyjne dla kandydatów zorganizował Dział Rekrutacji. W ich trakcie przedstawiane były m.in. warunki i tryby rekrutacji oraz pełna oferta kierunków na Politechnice Wrocławskiej.

Rekrutacja na studia na naszą uczelnię rusza już 15 maja. Szczegóły można znaleźć tutaj.

mic, asz, jak, ach

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję