Politechnika na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Nasza uczelnia zaprezentuje się na Wrocławskich Targach Dobrych Książek. W Hali Stulecia na politechnicznym stoisku będzie można przetestować okulary VR, zobaczyć zdigitalizowane archiwalne zdjęcia dolnośląskich zabytków i zapoznać się ofertą Oficyny Wydawniczej PWr. Gościem targów będzie profesor Andrzej Wiszniewski

ogrody.jpgWrocławskie Targi Dobrych Książek organizowane są już po raz 26. Rozpoczynają się w czwartek (30 listopada) i potrwają do niedzieli (3 grudnia). To wydarzenie, które gromadzi we Wrocławiu wydawców z całej Polski. Imprezę odwiedzają tłumy czytelników – w ubiegłym roku było to blisko 60 tysięcy osób. W programie targów nie brakuje spotkań z pisarzami, autorami i ludźmi kultury.  Podczas imprezy wręczana jest także nagroda „Pióro Fredry” dla najlepszej książki wydanej w Polsce w minionym roku.

Po raz pierwszy na targach pojawi się także Politechnika Wrocławska. Na uczelnianym stoisku zaprezentowane zostaną nie tylko książki wydawane przez oficynę PWr, ale też nowoczesne technologie używane np. do digitalizacji archiwalnych klisz czy gogle rozszerzonej rzeczywistości. Pokażemy także urządzenia wykorzystywane w naszej pracowni tyfloinformatycznej przez studentów niepełnosprawnych.

Oficyna Wydawnicza PWr przedstawi swoje najnowsze tytuły, a wśród nich takie jak: „Norweska architektura i rzeźba wobec natury” Ewy Cisek, "Re-miasto. Scenariusze rozwoju urbanizacji XXI w.” Łukasza Damurskiego, „Ogrody na śląsku T. I i II” Marzanny Jagiełło i Wojciecha Brzezowskiego czy „Kształtowanie środowiska mieszkaniowego dla seniorów” Barbary Gronostajskiej.

wyszniewski_spotkanie_baner.jpg

W programie WTDK jest także spotkanie z profesorem Andrzejem Wiszniewskim – wybitną osobowością świata nauki, byłym ministrem nauki, rektorem PWr w latach 1990-1996, utorem książek o sztuce przemawiania. Profesor opowie o tym, jak pisać o trudnych rzeczach w przystępny sposób. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godzinie 13. Wstęp wolny.

W piątek, 1 grudnia, w godzinach od 12.00 do 14.00 transmisję na żywo z targów będzie można usłyszeć w Akademickim Radiu Luz.