Politechniczny przegląd sportowy. Nasi koszykarze liderami w DLM

Data: 12.12.2017 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Trwają rozgrywki Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej. Odbyła się też kolejna tura zmagań Międzywydziałowych Mistrzostw Politechniki w piłce siatkowej

siatkarki_12_2017.jpgW minionych dniach na parkiecie DLM walczyły nasze zespoły koszykarzy oraz drużyny siatkarskie - męska i żeńska.

Koszykarze z PWR1 – jednej z dwóch naszych ekip startujących w lidze – rozegrali 5 grudnia zwycięski mecz z zawodnikami Akademii Wychowania Fizycznego (114:71). Na swoim koncie nasi sportowcy mają już pięć wygranych, co czyni ich liderami tabeli. Kolejny mecz już 12 grudnia - Politechnika zmierzy się z drużyną Uniwersytetu Przyrodniczego.

Bardzo dobrze w rywalizacji międzyuczelnianej radzą sobie także nasze siatkarki. 6 grudnia w mikołajkowym meczu pokonały zespół Uniwersytetu Przyrodniczego 3:0. Utrzymały tym samym prowadzenie w tabeli.

mmp_siaktarze_12.jpgZ kolei nasi siatkarze odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad drużyną AWF w meczu rozegranym 30 listopada. Pokonali swoich przeciwników w trzech setach. Jednak ich dobra passa skończyła się 6 grudnia, kiedy polegli w starciu z siatkarzami z Uniwersytetu Ekonomicznego 1:3. Tym samym stracili pozycję lidera w tabeli rozgrywek. Nasi zawodnicy nie tracą jednak woli walki i szykują się na rewanż. Zbierają też siły do kolejnych spotkań – z Akademią Wojsk Lądowych (13 grudnia) i Uniwersytetem Przyrodniczym (20 grudnia).

W sobotę 9 grudnia odbył się drugi turniej w ramach Międzywydziałowych Mistrzostw Politechniki w piłce siatkowej. Najlepsza okazała się drużyna „Szczupak król wód", która w bezpośrednim meczu o pierwsze miejsce pokonała „W4 Team” 2:1. Trzecie miejsce zajęła ekipa „Mur Beton”. W zawodach startowało 11 drużyn. Kolejne spotkanie zaplanowano na 13 stycznia. Mecze rozgrywane są w hali sportowej PWr przy ul Chełmońskiego 12.

Więcej o osiągnięciach naszych zawodników na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego.