Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny przegląd sportowy. Dobre wyniki naszych badmintonistów

Data: 19.12.2017 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej rozegrano pierwszy turniej badmintona. Reprezentacja PWr (zarówno żeńska, jak i męska) zajęła drużynowo drugie miejsce. Z kolei koszykarze utrzymali pozycję lidera tabeli

Zespół PWr1 pokonał w meczu rozegranym 12 grudnia ekipę z Uniwersytetu Przyrodniczego (121:86). To już szósta wygrana naszych koszykarzy w tegorocznej edycji DLM. Kolejny mecz liderzy ligi zagrają już w nowym roku - 10 stycznia zmierzą się z Uniwersytetem Medycznym.

Wieści z sekcji badmintona

dlm_badminton.jpgZa nami pierwszy turniej w ramach DLM (3 i 10 grudnia). Reprezentacja Politechniki Wrocławskiej uplasowała się na drugim miejscu. Para Tomasz Grzebyk-Maciej Kozłowski zwyciężyła w grze podwójnej, a w klasyfikacji indywidualnej Patryk Jas zajął drugą pozycję, a Paulina Roman - trzecią.

Nasi reprezentanci wystartowali także na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w badmintonie, rozgrywanych 15-17 grudnia w Lubinie. Najlepiej spisała się para Patryk Jas-Bartosz Szukała, która stanęła na najniższym stopniu podium.

Siatkarze na drugiej pozycji

Drużyna siatkarzy PWr w zaciętym meczu pokonała zawodników Akademii Wojsk Lądowych (3:2). Tym samym utrzymała się na drugim miejscu w tabeli rozgrywek DLM. Ostatni mecz pierwszej rundy nasi reprezentanci zagrają 20 grudnia. Rywalem będzie Uniwersytet Przyrodniczy.

Pierwszą rundę rozgrywek ligi zakończyły już nasze siatkarki. Niestety przegrały swoje ostatnie dwa mecze -  11 grudnia z Uniwersytetem Ekonomicznym i 18 grudnia z Uniwersytetem Medycznym. W tabeli DLM wciąż zajmują wysokoą drugą lokatę.

Debiut naszych piłkarek

dlm_futsal2.jpgW Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej zadebiutowała żeńska sekcja futsalu (halowej piłki nożnej). Drużyna trenuje dopiero od października, a swój pierwszy start w turnieju może zaliczyć do udanych, ponieważ wywalczyła trzecie miejsce.

Również trzecią pozycję zdobyła męska reprezentacja. Obie ekipy tym samym awansowały do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski.

Więcej o osiągnięciach naszych zawodników na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego.