Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny przegląd sportowy: Srebro dla naszych brydżystów

Data: 19.03.2018 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W minioną sobotę zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. Zawodnicy Politechniki Wrocławskiej zajęli drugie miejsce w turnieju par.

brydz2018.jpgTrzydniowe mistrzostwa rozegrano w Chorzowie (15-17 marca). Politechnikę reprezentowali: Arkadiusz Poziemski,
Wojciech Okuniewski, Joanna Zarzycka, Patrycja Krupnik, Mateusz Strzelczyk, Joanna Kokot, Piotr Marcinkowski i Katarzyna Dufrat.

Najlepiej wypadli Wojciech Okuniewski i Arkadiusz Poziemski, którzy w kategorii par zdobyli srebrny medal. W klasyfikacji generalnej Politechnika Wrocławska zajęła ósme miejsce na 28 uczelni startujących w zawodach.

siaktowka_final2018.jpgZnamy już wyniki finałów Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w siatkówce mężczyzn. Nasza drużyna została wicemistrzem Dolnego  Śląska. W decydującym meczu przegrała z drużyną Uniwersytetu Ekonomicznego 3:2.

Zespół wystąpił w składzie: Wojciech Jezior, Andrzej Siwiec, Tomasz Jurczyński, Tomasz Kostecki, Jędrzej Jasielski, Dorian Kowalczuk, Patryk Michalczyk, Artur Wojciechowski, Kuba Dąbrowski, Sebastian Wawrzyniak, Przemek Mszał, Piotr Filistyński, Paweł Zieniewicz i Jarek Sularz. Przed naszymi studentami jeszcze kolejny sportowy sprawdzian - w kwietniu zagrają w Akademickich Mistrzostwach Polski (13-15.04 w Legnicy).

Chwalimy się sukcesem naszej trenerki sekcji pływackiej i biegów przełajowych  - Marty Frank.  Na Zimowych Mistrzostwach Świata na otwartym basenie zdobyła srebrny medal na dystansie 25 m stylem klasycznym. Te ekstremalne zawody rozegrano 6-10 marca w Tallinie w Estonii.

Więcej o osiągnięciach naszych zawodników na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.