Politechniczny przegląd sportowy: Politechnika mistrzem Dolnego Śląska!

Data: 18.06.2019 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia, sport

Politechnika Wrocławska zwyciężyła w tegorocznych rozgrywkach Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej 2018/2019. W klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce, broniąc ubiegłorocznego tytułu mistrzowskiego.

dlm2019_final3.jpgTym samym w rankingu krajowym – Akademickich Mistrzostw Polski – zajęliśmy ponownie 4. miejsce. – To dowód, że trzymamy wysoki poziom. Dzięki temu nasi zawodnicy osiągają bardzo dobre wyniki. Zarówno im, jak i naszym trenerom należą się słowa ogromnego uznania za wysiłek i trud włożony w treningi i starty. Każdy występ zawodniczek i zawodników z PWr jest dla nas cenny – mówi Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.

W rywalizacji na Dolnym Śląsku nasza uczelnia zdobyła łącznie 355 punkty, pokonując Akademię Wychowania Fizycznego (325 pkt) oraz Uniwersytet Wrocławski (204 punkty). Jednocześnie Politechnika była najlepsza w klasyfikacji mężczyzn, a wśród kobiet zajęła drugie miejsce.

– Cieszymy się bardzo i gratulujemy wszystkim naszym sportowcom – mówi Jakub Osóbka, prezes Akademickiego Klubu Sportowego PWr. Dodaje, że jednym z priorytetów Politechniki jest konsekwentna i systematyczna praca ze studentami zdolnymi i chętnymi do kontynuowania czy pogłębiania swoich sportowych umiejętności na poziomie akademickim.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu regularnie organizuje międzywydziałowe turnieje i zawody, a także wydarzenia, które na stałe wpisały się już w kalendarz imprez sportowych we Wrocławiu, jak Bieg o Puchar Rektora czy międzynarodowe regaty wioślarskie Odra River Cup.

Czwarte miejsce w kraju

zawody_pwr.jpg– Staramy się poszerzać naszą ofertę zajęć sportowych. Obecnie jest to 30 sekcji dla kobiet i mężczyzn, w 20 dyscyplinach sportowych. Studenci ćwiczą  pod okiem wykfalifikowanych trenerów i instruktorów. Staramy się, aby sekcje mogły odbywać swoje zajęcia w odpowiednich dla nich obiektach. Regularnie startujemy w rozgrywkach DLM i AMP, co możliwe jest dzięki stałemu finansowaniu i wsparciu ze strony władz uczelni. Charakter uczelni sprawia, że nasi zawodnicy są systematyczni w swojej pracy oraz poważnie podchodzą do udziału w zawodach. To wszystko przekłada się na sukcesy – wylicza Jakub Osóbka.

W klasyfikacji ogólnopolskiej AMP najlepszy ogólny wynik osiągnął Uniwersytet Warszawski (2287 punktów), drugie miejsca zdobyła Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (2238), trzecie – Politechnika Gdańska (2190,5), a czwarte – Politechnika Wrocławska, zdobywając 2069,5 pkt (o 14 punktów więcej niż w ubiegłym roku).

Robert Jarosz podkreśla, że chociaż ogólnie zauważalny jest na uczelniach spadek zainteresowania sportem wśród młodych ludzi, to jednak konsekwentna praca ze studentami przynosi dobre efekty. – Koniec sezonu to jednocześnie początek kolejnego. Miejmy nadzieję, że równie udanego – podsumowuje dyrektor SWFiS.

Więcej o osiągnięciach naszych zawodników na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.