Politechniczny przegląd sportowy: Koszykarki niezwyciężone

Data: 23.01.2018 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w koszykówce kobiet. Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje drużyna Politechniki Wrocławskiej, która nie przegrała jeszcze żadnego meczu

koszykowka2018_dlm1.jpgReprezentacja PWr pokonała w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy zespół Uniwersytetu Wrocławskiego (60:45). – Obydwie drużyny do tej pory nie miały żadnej porażki. Był to wyrównany mecz. Druga połowa zadecydowała o zwycięstwie naszych dziewczyn – mówi Krzysztof Zemankiewicz, trener sekcji koszykówki na PWr.

Do rundy play off Politechnika przystępuje z pierwszego miejsca. Naszym przeciwnikiem będzie czwarta drużyna pierwszej części rozgrywek, czyli  Uniwersytet Medyczny. Koszykarki z PWr zagrają z nimi pod koniec lutego.

Skład uczelnianej reprezentacji to: Aleksandra Hirkowska, Laura Prystrom, Marta Majchrzak, Katarzyna Rożeń, Anna Pelc, Monika Skoczylas, Agnieszka Bober, Natalia Owsiańska, Natalia Klepacz.

Brydż, siatkówka i koszykówka

Z kolei miłośnicy amatorskiej koszykówki mieli okazję wystartować w uczelnianych mistrzostwach, rozgrywanych 14 stycznia w hali sportowej przy ul. Chełmońskiego. W turnieju wzięło udział pięć drużyn, które grały w formule „każdy z każdym”. Najlepszym zespołem był Polski Indyk Sznycel 8,99, który wygrał wszystkie mecze. Kolejne miejsca zajęli: Lonzo Bonzo, Bury na Boisko, Latające Pomidory oraz Podanie Talerzowe. Zawodnicy powrócą na parkiet już po przerwie sesyjnej.

brydz_mistrzostwa1.jpgZ kolei zwycięzcami trzeciego turnieju Mistrzostw Politechniki w siatkówce zostali reprezentanci Wydziału Mechanicznego – zespół Flaszka Niedopitka. 13 stycznia na hali sportowej PWr wystartowało 10 drużyn. Drugie miejsce zdobyła drużyna Mur Beton. Ostatni turniej eliminacyjny odbędzie się 14 marca.

W styczniu rozegrano też Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w brydżu sportowym. Wzięło w nich udział dziewięć par, a wśród nich uczniowie Zespołu Szkół Akademickich PWr, którzy zajęli miejsca w czołówce. Artur Krzyżyński i Jan Pytel zdobyli srebrny medal, a Jakub Franczak i Kacper Błasiak – brązowy. Mistrzostwa wygrała para pracownik-absolwent PWr: Grzegorz Mzyk i Szymon Niewiadomski.

Więcej o osiągnięciach naszych zawodników na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego.