TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Politechniczne startupy z szansą na nagrody

Data: 30.11.2017 Kategoria: konkursy/stypendia, nauka/badania/innowacje

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Cztery firmy stworzone przez absolwentów i naukowców z Politechniki Wrocławskiej zostały nominowane do polskiej edycji konkursu StartUp Europe Awards (SEUA). Głosowanie na najlepsze startupy trwa do 30 listopada 2017 r.  

Konkurs Polska StartUp Europe Awards adresowany jest do wszystkich startupów wykorzystujących nowoczesne technologie, które mają siedzibę/oddział w Polsce i istnieją nie dłużej niż pięć lat. Najlepsze z nich przejdą do kolejnego etapu – głosowania międzynarodowego. Pozwoli im to zaprezentować swoje projekty na arenie europejskiej, m.in. poprzez media poświęcone przedsiębiorczości i funduszom unijnym, social media czy sieć iED, która wspiera młode firmy.

W finale Polska StartUp Europe Awards znalazły się cztery projekty stworzone przez absolwentów i naukowców z Politechniki Wrocławskiej:

Hyper Poland (kategoria Green)
Multidyscyplinarny zespół pracujący nad stworzeniem nowego środka transportu – kolei próżniowej nazywanej Hyperloop, która łączy zalety pociągów i samolotów. W arterii rurowej będą mogły poruszać się pojazdy różnego typu (zarówno pasażerskie, jak i towarowe) z prędkością do 1200 km/h, zużywając przy tym do 1000 razy mniej energii niż w atmosferze na poziomie morza.
Link do głosowania »

Sky Tronic (kategoria Tourism)
Sky Tronic, spin-off Politechniki Wrocławskiej jest pierwszą spółką na świecie, która planuje komercyjne wdrożenie przełomowej technologii bardzo precyzyjnego sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych, opartej na elementach sztucznej inteligencji - logiki rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller).
Link do głosowania »

Pregnabit (kategoria Health)
System łączy cechy urządzenia KTG (kardiotokograf) oraz urządzeń mobilnych. Pregnabit umożliwia pacjentce samodzielne przeprowadzenie badań KTG, a ich zapis jest oceniany (24/7) przez specjalistów z Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT) i archiwizowany na Platformie Pregnabit, gdzie dostęp mają zarówno lekarz prowadzący/położna, jak i ciężarna.
Link do głosowania »

BZB UAS (kategoria Agritech)
Celem projektu jest uzyskanie kompleksowej wiedzy na temat stanu roślinności przy wykorzystaniu bezzałogowego statku powietrznego, wyposażonego w kamerę multispektralną. Badaniom poddane zostaną (przez cały okres wegetacji) najczęściej uprawiane produkty rolne w Polsce oraz tereny zalesione aglomeracji miejskich. Pozwoli to m.in. wskazać braki w ich pielęgnacji.
Link do głosowania »

Głosowanie trwa do godz. 18.00 w czwartek, 30 listopada 2017 r.

Konkurs StartUp Europe Awards (SEUA) jest organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej i Fundacji Finnova. Przedsięwzięcie wspiera przewodniczący Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Komitetu Regionów i wiceprzewodniczący Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. W Polsce konkurs organizuje Fundacja Pracy Narodów.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję