Podpisaliśmy umowę o współpracy z firmą Metegrity

Data: 27.10.2016 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca międzynarodowa

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wspólne prowadzenie innowacyjnych prac badawczo-rozwojowych, organizowanie praktyk studenckich i kształtowanie programów nauczania na potrzeby rynku pracy, to główne założenia umowy o współpracy pomiędzy Politechniką Wrocławską i firmą Metegrity

W czwartek list intencyjny w tej sprawie podpisali prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej i prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania. Sygnatariuszami porozumienia ze strony Metegrity byli Adrian Met, prezes zarządu Metegrity oraz Robert Jabłoński, dyrektor wrocławskiego oddziału firmy.

Obustronna współpraca trwa już ponad 10 lat. W jej ramach studenci z Wydziału Elektroniki wyjeżdżali na praktyki do kanadyjskiego oddziału przedsiębiorstwa, a część z nich znajdowała później pracę w Metegrity. Natomiast przedstawiciele firmy chętnie uczestniczyli w różnego rodzaju konferencjach organizowanych na wydziale.

– Dzisiejsze podpisanie listu intencyjnego oznacza więc nie tylko chęć kontynuacji tej współpracy, ale także jej zacieśnienie. Umowa to także dowód uznania przez firmę wysokiego poziomu kształcenia naszych studentów i ich umiejętności radzenia sobie z różnego rodzaju problemami – mówił prof. Dziedzic.

Nowe porozumienie zakłada m.in. wspólne prowadzenie prac badawczo-rozwojowych służących rozwijaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, organizowanie praktyk studenckich czy współpracę w zakresie zatrudniania absolwentów. Szczególny nacisk zostanie położony na współpracę z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi.

– Politechnika Wrocławska kształci inżynierów, którzy są znakomicie przygotowani do realizacji stawianych w naszej firmie zadań. Mają szeroką wiedzę i potrafią działać w grupie, dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na rozszerzenie dotychczasowej współpracy – dodał Adrian Met.

Metegrity jest działającym od ponad 20 lat globalnym producentem innowacyjnego oprogramowania, specjalizującym się w projektowaniu, wdrażaniu oraz wspieraniu systemu zarządzania integralnością oraz niezawodnością urządzeń przemysłowych branży petrochemicznej, energetycznej oraz celulozowej. Oprogramowanie jest wykorzystywane na pięciu kontynentach oraz zarządza 850 instalacjami m.in. platformami, rafineriami, zakładami chemicznymi, rurociągami, elektrowniami i zakładami papierniczymi o łącznej wartości ponad 550 mld dolarów.

mc