Pobiegli z okazji Święta Politechniki

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Mateusz Semper i Justyna Romanowska to zwycięzcy tegorocznego Biegu o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. Blisko 300 zawodników 15 listopada ścigało się na dystansie 6 kilometrów

bieg2018_02.jpgStartowali oni w kategoriach: studenci, pracownicy uczelni, uczniowie Zespołu Szkół Akademickich PWr i open. Trasa rozpoczynała się na kampusie PWr przy budynku H-14, potem wiodła przez Most Zwierzyniecki, a dalej wałami za ZOO aż do Stanicy i z powrotem na kampus.

– Frekwencja dopisała, chętnych było więcej niż miejsc – powiedział Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, które zorganizowało wyścig. To jedna z wielu imprez w ramach odbywającego się na naszej uczelni sportowego tygodnia. Studenci i pracownicy uczestniczą w rywalizacjach indywidualnych i zespołowych w takich dyscyplinach jak tenis stołowy, unihokej, badminton, piłka nożna halowa, koszykówka czy siatkówka.

Zwycięzcą Biegu o Puchar Rektora PWr został Mateusz Semper, student pierwszego roku na Wydziale Elektroniki, który przyjechał na studia do Wrocławia z Sosnowca. Bieganie na różnych dystansach trenuje od 7 lat. – To dla mnie świetne zakończenie tego sezonu – przyznał zawodnik. – Jak dowiedziałem się, że jest święto uczelni i bieg z tej okazji, to musiałem wystartować – dodał Mateusz.  Jego wynik to 19.33 min.

bieg2018_08.jpg

Najlepszy czas wśród kobiet – 24.03 – osiągnęła doktorantka Wydziału Architektury Justyna Romanowska. – Biegło mi się bardzo przyjemnie, od początku kontrolowałam tempo. Jestem zadowolona z mojego wyniku, zwłaszcza że kilka miesięcy temu miałam kontuzję i do biegania wróciłam niedawno – przyznała zawodniczka. Doktorantka z W1 na co dzień trenuje w sekcji Akademickiego Klubu Sportowego PWr.

bieg2018_07a.jpg

– Zainteresowanie sportem na naszej uczelni jest coraz większe – ocenił  Robert Jarosz. – Najlepszym tego dowodem jest ten bieg. Studenci mogli przecież skorzystać z godzin rektorskich i zostać w domu, a jednak ubrali buty do biegania i wystartowali. Tak trzymać! – dodał szef SWFiS.

Więcej szczegółów o osiągnieciach sportowych naszych studentów i pracowników na stronie internetowej Studium i na profilu facebookowym.