TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Pierwsza rekrutacja już za nami

Data: 10.07.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zakończyła się pierwsza rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej. W sumie w systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się 10 603 kandydatów. Mieli oni do wyboru 51 kierunków na szesnastu wydziałach, na których przygotowano ponad 6,5 tys. miejsc

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się informatyka na Wydziale Informatyki i Zarządzania, o jedno miejsce starało się tam ponad siedmioro chętnych oraz informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, tam o jeden indeks walczyło sześciu kandydatów.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (5,5 osoby na jedno miejsce) oraz informatyka na Wydziale Elektroniki (5,17 osoby na jedno miejsce).

Równie popularny był kierunek cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki (5,2 osoby na jedno miejsce). To propozycja, która po raz pierwszy pojawiła się w ofercie naszej uczelni. Osoby, które ją wybrały, po przyjęciu na studia będą się kształcić m.in. w obszarze bezpieczeństwa sieci, systemów informatycznych i telekomunikacyjnych oraz ochrony danych.

Już od poniedziałku, 10 lipca, pracownicy Działu Rekrutacji PWr czekają na odpowiednie dokumenty od osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Ostateczna lista przyjętych na studia zostanie podana 14 lipca. Dzień później rozpocznie się na Politechnice Wrocławskiej drugi nabór na studia, a ogłoszenie list przyjętych zaplanowano na 21 lipca. 

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje  28,5 tys. osób. W ubiegłym roku kandydaci na studia najchętniej wybierali geodezję i kartografię, informatykę oraz inżynierię kwantową.

mic

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję