Strefa Chilloutu już otwarta

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Studenci Politechniki Wrocławskiej mają od dziś nowe miejsce do wypoczynku. W Strefie Chilloutu, która została otwarta na tarasie Strefy Kultury Studenckiej, czekają na nich m.in. leżaki, pufy i hamaki

strefa_511.jpgStudenci Politechniki Wrocławskiej od dwóch lat mogą korzystać ze Strefy Kultury Studenckiej, w której znajduje się stołówka (zamieniana również w salę wielofunkcyjną wraz ze sceną), kawiarnia, parking oraz salki klubowe i konferencyjne.

– Strefa Kultury Studenckiej nieustannie się rozwija. Najpierw otwarta została stołówka, następnie kawiarnia, a dzisiaj do dyspozycji studentów oddajemy strefę wypoczynkową. Wszyscy będą mogli tu przyjść i wypocząć pomiędzy zajęciami, ale to także znakomite miejsce dla rozwoju społeczności akademickiej. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, strefa na tarasie będzie czynna jak najdłużej i zrodzą się tu nowe pomysły dotyczące np. aktywności studenckiej czy wolontariatu, które później zostaną wprowadzone w życie – mówił dr inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich PWr.

Teraz oprócz miejsc do pracy i nauki na tarasie budynku pojawi się także strefa relaksu. Na studentów czekają hamaki, wygodne leżaki i pufy. Nie brakuje też stolików i dużych parasoli. Ze sprzętu będzie można korzystać przez cały rok, gdyż w okresie zimowym zostanie przeniesiony do pomieszczeń klubowych SKS.

strefa_3111.jpg– Dodatkowo w jednej z sal planujemy stworzyć ministrefę, gdzie będzie można się zrelaksować, np. grając na Play Station. Strefa Kultury Studenckiej ma być miejscem, które sprawi, że wypoczywający w niej studenci będą podchodzili do swoich zajęć z jeszcze większą kreatywnością – wyjaśnia Dariusz Piasecki, dyrektor Biura Karier PWr.

Pomysł stworzenia Strefy Chilloutu wyszedł z Działu Stołówek Studenckich, Działu Studenckiego i Biura Karier PWr. Jego realizacja była możliwa dzięki bliskiej współpracy z firmą Nokia, która ufundowała całe wyposażenie. – Podobne miejsca wypoczynku znajdują się bowiem we wszystkich naszych budynkach. Przeprowadzone przez nas badania wykazują, że wypoczynek pobudza kreatywne myślenie, a to przekłada się później na efekty pracy i opracowywanie nowych rozwiązań –  Bartosz Ciepluch, dyrektor Wrocławskiego Centrum Nokii.

Strefa będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17, a w weekendy w czasie pracy kawiarni znajdującej się w budynku SKS.

Otwarcie Strefy Chilloutu