Oficjalna prezentacja pojazdu LEM Falcon

Data: 27.06.2017 Kategoria: aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Osiem dni przed startem w międzynarodowych zawodach w Barcelonie studenci Politechniki Wrocławskiej zaprezentują motocykl, z którym wybierają się do Hiszpanii. LEM-a Falcona obejrzymy w środę 28 czerwca w Strefie Kultury Studenckiej. Prezentacja i pokaz są otwarte dla wszystkich zainteresowanych

lem_falcon_1.jpgNad kolejnymi wersjami Lekkiego Motocykla Elektrycznego studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych działającego na Wydziale Mechanicznym pracują od sześciu lat. Pojazdy przygotowują na międzynarodowe zawodach Smart Moto Challenge rozgrywane w Barcelonie i Moskwie. To rywalizacja studentów z całego świata, w której muszą wykazać się nie tylko umiejętnościami inżynierskimi, ale także sprawdzić się w konkurencjach na torze i zaprezentować biznesowy plan masowej produkcji swojego motocykla.

Studenci Politechniki Wrocławskiej mają na koncie wiele sukcesów w tych zawodach – mogą pochwalić się m.in. zwycięstwem w 2014 r. i trzykrotnym zdobyciem trzeciego miejsca (w 2013, 2015 i 2016 r.). W tym roku także zapowiadają walkę o podium.

Do Barcelony pojadą z LEM-em Falconem, czyli elektrycznym motocyklem crossowym przystosowanym zarówno do jazdy po asfalcie, jak i po utwardzonych ścieżkach z dużymi nierównościami terenu. Zaprojektowali i zbudowali go od podstaw, pracując nad nim od kilku miesięcy.

W Hiszpanii LEM Falcon zmierzy się 11 innymi elektrycznymi motocyklami crossowymi zaprojektowanymi przez studentów z Rosji, Ukrainy, Hiszpanii i Polski. Konkurs zacznie się w czwartek 6 lipca i potrwa do soboty 9 lipca. Część konkurencji zostanie rozegrana na offroadowych trasach Circut de Catalunya.

Zanim jednak studenci PWr wyruszą na zawody, oficjalnie zaprezentują swój tegoroczny motocykl. O jego budowie, założeniach projektu i sponsorach opowiedzą w środę 28 czerwca o godz. 11 w Strefie Kultury Studenckiej. Zaplanowali także pokaz jazdy LEM-a Falcona przed budynkiem SKS-u.

Pokaz i prezentacja są otwarte.

lucy