TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Oficjalna prezentacja pojazdu LEM Falcon

Data: 27.06.2017 Kategoria: aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Osiem dni przed startem w międzynarodowych zawodach w Barcelonie studenci Politechniki Wrocławskiej zaprezentują motocykl, z którym wybierają się do Hiszpanii. LEM-a Falcona obejrzymy w środę 28 czerwca w Strefie Kultury Studenckiej. Prezentacja i pokaz są otwarte dla wszystkich zainteresowanych

lem_falcon_1.jpgNad kolejnymi wersjami Lekkiego Motocykla Elektrycznego studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych działającego na Wydziale Mechanicznym pracują od sześciu lat. Pojazdy przygotowują na międzynarodowe zawodach Smart Moto Challenge rozgrywane w Barcelonie i Moskwie. To rywalizacja studentów z całego świata, w której muszą wykazać się nie tylko umiejętnościami inżynierskimi, ale także sprawdzić się w konkurencjach na torze i zaprezentować biznesowy plan masowej produkcji swojego motocykla.

Studenci Politechniki Wrocławskiej mają na koncie wiele sukcesów w tych zawodach – mogą pochwalić się m.in. zwycięstwem w 2014 r. i trzykrotnym zdobyciem trzeciego miejsca (w 2013, 2015 i 2016 r.). W tym roku także zapowiadają walkę o podium.

Do Barcelony pojadą z LEM-em Falconem, czyli elektrycznym motocyklem crossowym przystosowanym zarówno do jazdy po asfalcie, jak i po utwardzonych ścieżkach z dużymi nierównościami terenu. Zaprojektowali i zbudowali go od podstaw, pracując nad nim od kilku miesięcy.

W Hiszpanii LEM Falcon zmierzy się 11 innymi elektrycznymi motocyklami crossowymi zaprojektowanymi przez studentów z Rosji, Ukrainy, Hiszpanii i Polski. Konkurs zacznie się w czwartek 6 lipca i potrwa do soboty 9 lipca. Część konkurencji zostanie rozegrana na offroadowych trasach Circut de Catalunya.

Zanim jednak studenci PWr wyruszą na zawody, oficjalnie zaprezentują swój tegoroczny motocykl. O jego budowie, założeniach projektu i sponsorach opowiedzą w środę 28 czerwca o godz. 11 w Strefie Kultury Studenckiej. Zaplanowali także pokaz jazdy LEM-a Falcona przed budynkiem SKS-u.

Pokaz i prezentacja są otwarte.

lucy

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję