Odra River Cup: Regaty i piknik rodzinny

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Szesnaście osad weźmie udział w międzynarodowych zawodach wioślarskich organizowanych przez Politechnikę Wrocławską. 3 czerwca na Bulwarze PWr będzie można oglądać zmagania sportowców, posłuchać muzyki i miło spędzić czas z rodziną

odrariver2016km_1.jpgImpreza rozpocznie się o godzinie 12. Osady (męskie i żeńskie) wystartują w eliminacjach około godziny 12.30. Wyścigi finałowe ósemek zaplanowano na godzinę 16.15. Potem na Odrze będą się ścigać załogi smoczych łodzi. Przewidziano też tradycyjny pojedynek między ósemkami Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Załogi wystartują około godziny 19.30.

O Puchar Rektora PWr będą walczyć m.in. ekipy z University of Lincoln w Wielkiej Brytanii, Universität Bremen i Leibniz Universität Hannover w Niemczech, a także z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Wrocławskiej. Zwycięzcami ubiegłorocznej edycji regat byli studenci z ósemki z naszej uczelni.

Piracka flota Manusa

Odra River Cup to nie tylko sportowe emocje, ale także piknik rodziny dla pracowników PWr i wszystkich wrocławian – dużych i małych. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m.in. gry i zabawy dla dzieci, pokazy dogfrisbee, darmowe rejsy tramwajem wodnym po Odrze oraz warsztaty prowadzone przez studentów z kół naukowych.

piknik2016_1a.jpgNa Bulwarze Politechniki Wrocławskiej stanie miasteczko naukowe przegotowane przez Fundację Manus, gdzie dzieci pod opieką studentów z dziewięciu kół naukowym będą mogły poeksperymentować. - Tematem przewodnim pikniku jest wodny świat. Nie zabraknie więc wody, ryb, baniek mydlanych i pirackich akcentów – zapowiada Dominika Stempień z Manusa. - Studenci postarają się połączyć motywy wodne z zakresem ich działań w kołach. Co czasami może być sporym wyzwaniem, na przykład w przypadku elektroniki – dodaje ze śmiechem. Koordynatorka pikniku zdradza, że po wykonaniu każdego zadania dzieci dostaną "kawałki złota", który będą mogły wymienić na pirackim statku "FM - Piracka Flota Manusa” na upominek zamknięty w skrzyni skarbów.

W programie Odra River Cup są też koncerty. Na bulwarze zagrają: Big Up! (g. 18) i GrubSon z zespołem (g. 20). Impreza zakończy się około godziny 22 pokazem sztucznych ogni.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegółowy program imprezy jest dostępny na stronie internetowej Odra River Cup.