TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nowy ranking uczelni wyższych. Jesteśmy wśród najlepszych

Data: 12.06.2017 Kategoria: aktualności ogólne, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Drugie miejsce wśród uczelni technicznych, czwarte w klasyfikacji wszystkich szkół wyższych i tradycyjnie pierwsze na Dolnym Śląsku – to pozycje Politechniki Wrocławskiej w najnowszym rankingu magazynu „Perspektywy”. Po raz kolejny okazaliśmy się także najbardziej innowacyjną uczelnią w Polsce

nagrody_perspektywy_2017.jpgW porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem zanotowaliśmy awans o jedno miejsce:  z piątego na czwarte. Tym samym zrównaliśmy się z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu i powtórzyliśmy swój najlepszy wynik z 2015 roku. 

Ponadto w tegorocznym podsumowaniu w nowy sposób sklasyfikowano poszczególne kierunki studiów. Organizatorzy zdecydowali się podzielić 68 wybranych kierunków na osiem obszarów odwzorowujących klasyfikację Krajowych Ram Kwalifikacji. W tym zestawieniu w ścisłej czołówce znalazły się trzy nasze wydziały: Chemiczny (3 miejsce w kategorii chemia), Architektury (3 miejsce w kategorii gospodarka przestrzenna) oraz Podstawowych Problemów Techniki (4 miejsce w kategorii fizyka) 

Natomiast w opublikowanym w połowie maja Rankingu Kierunków Inżynieryjnych 2017 trzy nasze kierunki zostały uznane za najlepsze w kraju. Są to: Budownictwo (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), Górnictwo i Geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Mechaniczny). Kolejnych dziesięć kierunków znalazło się na miejscach drugim i trzecim. Informację na ten temat można znaleźć tutaj

Całe zestawienie dostępne jest na stronie rankingu.

Fot. Jerzy Ochnik

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję