TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nominacje profesorskie dla naszych badaczek

Data: 12.01.2017 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dwie badaczki z Politechniki Wrocławskiej odebrały nominacje profesorskie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Uroczystość odbyła się w środę w Pałacu Prezydenckim

Do grona profesorów belwederskich dołączyły:

  • Anna Trusek-Hołownia, profesor nauk technicznych, Wydział Chemiczny
  • Katarzyna Sznajd-Weron, profesor nauk fizycznych, Wydział Podstawowych Problemów Techniki

W środę akty nominacje odebrało w sumie 59 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki.

Prof. Trusek-Hołownia pełni funkcję kierownika Zakładu Inżynierii Bioprocesowej i Biomedycznej. W swojej pracy badawczej zajmuje się m.in. bioreaktorami enzymatycznymi i mikrobiologicznymi, powierzchniową i objętościową immobilizacją enzymów oraz klasycznymi i membranowymi procesami separacji. Wykłada m.in. „Inżynierię procesów biotechnologicznych” i „Opis procesów w bioreaktorach”.

Prof. Sznajd-Weron pracuje w Katedrze Fizyki Teoretycznej, gdzie zajmuje się zastosowaniami metod fizyki statystycznej do modelowania zjawisk zachodzących w różnego rodzaju układach złożonych, głównie społecznych. Jest współautorką tzw. modelu Sznajdów (pionierska praca „Opinion evolution in closed community” cytowana ponad 600 razy). Wykłada m.in. „Mechanikę i termodynamikę”, „Fizykę systemów złożonych” i „Interdyscyplinarne zastosowania fizyki statystycznej”.

mic

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję